Gala Mieleckiego Sportu. Zobacz relację [FOTO, VIDEO]

  • 25.01.2020, 09:44
  • SzB, Fot. AŁ

Podziel się:

Oceń:

Gala Mieleckiego Sportu. Zobacz relację [FOTO, VIDEO] Fot. K. Radoń Gala Mieleckiego Sportu miała miejsce w piątek 24 stycznia.
Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych. Gala Sportu miała miejsce w piątek 24 stycznia w Karczmie Polskiej. Organizatorem wydarzenia była Redakcja Tygodnika Korso. Partnerami byli: Miasto Mielec, Starostwo Powiatowe w Mielcu, firma Dobrowolscy, firma Autopart.

W piątek 24 stycznia miał miejsce finał jednego z najważniejszych plebiscytów Korso. Warto przypomnieć, że Korso organizuje Gale Mieleckiego Sportu od kilkunastu lat.

W trakcie gali dowiedzieliśmy się co w 2019 roku udało się osiągnąć mieleckim sportowcom. W sposób szczególny swoją działalność zaprezentował klub sportowy LKS Stal Mielec i SPR Stal Mielec. Mieliśmy także prezentację boksu olimpijskiego w wykonaniu Sekcji Bokserskiej MUKS Iryda Mielec.

Najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody specjalne wręczali: Jacek Wiśniewski - prezydent Mielca, Stanisław Lonczak - starosta mielecki, oraz posłowie, samorządowcy i przedstawiciele sponsorów. Galę przygotował dziennikarz sportowy Korso - Jakub Zegarliński we współpracy z Redakcją Tygodnika Korso. 

Moment wręczenia wyróżnienia Sportowca Roku dla Łukasza Lesia. Wyróżnienie wręczył prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. 

Nagrodę za drugie miejsce dla Katarzyny Zdziebło wręczył prezes AWR Korso Bogdan Rojkowicz i starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Trzecie miejsce w plebiscycie otrzymał Bartosz Nowak. Nagrodę wręczył starosta Stanisław Lonczak. 

Oficjalna lista wyników

Sportowiec Roku 2019

1. Łukasz Leś - TEAM Sukata Poland

2. Katarzyna Zdziebło - LKS Stal Mielec

3. Bartosz Nowak - PGE FKS Stal Mielec

4. Piotr Urban - MKS Gryf Mielec

5.  Piotr Krępa - SPR Stal Mielec

6.  Dawid Piłat - LKS Stal Mielec

7. Dawid Książnicki - IKAR Mielec

8. Grzegorz Tomasiewicz - PGE FKS Stal Mielec

9. Wiktoria Malec - IKAR Mielec

10. Łukasz Midura - taniec sportowy

Nagrody specjalne: 

Sportowe wydarzenie roku 2019 - Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski i Damian Gąsiewski (Bieg 80-lecia FKS Stali Mielec)

Trener Wychowawca Młodzieży Roku 2019 - Bogusław Wyparło

Talent Roku 2019 - Emil Ziobroń - Akademia Piłkarska "Piłkarskie Nadzieje"

Trener Roku 2019 - Lesław Lechociński - MKS Gryf Mielec

Mecenas Sportu - Roman Kowalik - SPR Stal Mielec

Łukasz Leś: To jest coś, czego nigdy bym się nie spodziewał. Wyjeżdżając tyle lat temu do Anglii, żeby móc uprawiać mój ukochany sport, nawet przez myśl mi nie przeszło, że ktoś trenujący brazylijskie jiu-jitsu może zostać Sportowcem Roku. Dla mnie ta nagroda jest znakiem, że brazylijskie jiu-jitsu weszło na zupełnie inny poziom. To już nie jest niszowy sport. Teraz wszyscy dowiedzą się o nas, o naszych sukcesach i o tym, gdzie oraz dlaczego jesteśmy. Z kolei dla mnie i dla całego klubu ta nagroda da jeszcze większą motywacje do codziennej pracy i działania.

Kasia Zdziebło: Bardzo fajnie, że zawsze na początku roku odbywa się taka gala. To zawsze motywuje do dalszej pracy, daje dużo energii i chęci do działania. To jest nagroda za całoroczny trud, tym bardziej jest ona bardzo dla mnie miła. W tym roku jestem druga, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku zamieni się ono w miejsce pierwsze. Mam nadzieję, że to będzie dla mnie bardzo dobry, przełomowy rok. Nie chcę jeszcze zapeszać, bo wiadomo, jak to w sporcie jest, ale oczywiście moim największym marzeniem jest występ na olimpiadzie w Tokio.

Bartosz Nowak: W tamtym roku byłem szósty, teraz jestem trzeci i bardzo się cieszę, że ta moja codzienna praca została tak doceniona. Na scenie była mowa o moich indywidualnych statystykach, ale ja nie będę ukrywał, że zamieniłbym je wszystkie na ten jeden sukces, który nam wszystkim przyświeca, czyli awans do ekstraklasy. Przede wszystkim dziękuję całej mojej drużynie, kolegom, pracownikom, że mogę dzisiaj tutaj być i odbierać tę nagrodę. To pokazuje, jak blisko byliśmy w poprzednim roku i mam nadzieję, a wręcz jestem przekonany, że w tym roku uda nam się zrealizować ten cel.

SzB, Fot. AŁ

Zdjęcia (201)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe