Dziennikarze Korso na noworocznym spotkaniu u Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża [VIDEO]

  • 24.01.2020, 14:16
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Dziennikarze Korso na noworocznym spotkaniu u Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża [VIDEO] M. Kostrzewa (diecezja tarnowska)
O odpowiedzialności w kształtowaniu społeczeństwa w oparciu o prawdę - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż do ludzi mediów. Spotkanie pracowników prasy, radia, telewizji, a także serwisów internetowych zgromadziło dziennikarzy z Tarnowa, Nowego Sącza, Mielca i Kamionki Wielkiej.

- Widzimy jak mocno dziennikarstwo kształtuje różne obszary naszego życia. Może wpłynąć na wielkie przemiany na różnych płaszczyznach: duchowej, religijnej, społecznej, politycznej, ekonomicznej, międzynarodowej. Zwłaszcza nowe media dają olbrzymie możliwości, stąd odpowiedzialność, aby kształtować społeczeństwa w wolności, w oparciu o prawdę - mówił biskup.

Spotkanie odbyło się w tarnowskim seminarium. Zostało zorganizowane przez Komisję ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

- Esencją dziennikarstwa jest spotkanie. W słowie spotkanie ukryte jest słowo «tkanie» - te myśli ks. Krzysztofa Grzywocza przypomniał ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów. „W spotkaniu tkamy wspólne płótno naszego życia. Żeby utkać dobre, piękne, bogate w kolory płótno potrzeba wielu nici, rąk, które to płótno splatają” - dodał ks. Turek.

Noworoczne spotkanie z biskupem Andrzejem Jeżem odbyło się w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy.

Kiedy patrzę na Państwa to muszę powiedzieć, że media są młode. Młodość to znaczy pasja i misja. Młodość to wrażliwe serce na Boga i drugiego człowieka” - powiedział ks. Michał Drożdż, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, delegat biskupa tarnowskiego ds. mediów. Nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II, ks. Drożdż podkreślił, że profesjonalizm to etyczność działania zgodna z wartościami takimi jak prawda, odpowiedzialność, wolność i sprawiedliwość. W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze Korso z Mielca: Marta Warias i Szymon Burek. Korso stara się w ciągu roku poruszać sprawy Kościoła diecezjalnego. Jesteśmy obecni na wszystkich największych wydarzeniach kościelnych z regionu. 

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe