Ekologiczna akcja w Wadowicach Górnych

  • 23.01.2020, 12:12

Podziel się:

Oceń:

Ekologiczna akcja w Wadowicach Górnych Fot. Gmina Wadowice Górne. Wiele młodych osób zaangażowało się w ekologiczna akcję.
Ekologia była tematem przewodnim zimowej akcji w gminie Wadowice Górne. Podczas wspólnych zajęć z dziećmi organizatorzy propagowali idee proekologicznego stylu życia.

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu.

W trakcie ferii zimowych Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji gminy Wadowice Górne zorganizował panele warsztatowe, których tematem przewodnim była ekologia. 
Zajęcia odbywały się pod wspólnym tytułem "EKOLOGIA JEST FAJNA".

W zamyśle organizatorów zajęcia przygotowane w formie wspólnej zabawy, miały na celu zwiększyć poziom świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów. 
Animatorzy zajęć przy tej okazji starali się nakierować uczestników zajęć na odkrywanie własnych zdolności i możliwości manualnych, a także rozwijanie wyobraźni. 

Zdaniem Elżbiety Augustyn – Gruszki, dyrektor SOKiR w Wadowicach Górnych - ekologia nie musi być nudna, a dzieci i młodzież potrzebują tylko ciekawego pomysłu na realizację działań proekologicznych.


- Poprzez realizację zajęć warsztatowych uczestnicy przekonali się, że działania proekologiczne mogą być fajną, kształcącą i kreatywną formą spędzania wolnego czasu – powiedziała E. Augustyn – Gruszka. – Mamy w planach kolejne działania proekologiczne z udziałem naszych podopiecznych. Już w czerwcu planujemy proekologiczny pokaz mody, do którego już teraz trwają przygotowania – dodała.

Zakończone obecnie zajęcia obejmował dwa niezależne panele. Pierwszy z nich polegał na malowaniu toreb ekologicznych, ozdobionych w ludowe wzory  i skierowany został do grupy 28 osobowej.  W trakcie zajęć powstały przepiękne, personalizowane torby ekologiczne, które  można wykorzystać w codziennym użytkowaniu. 

Drugi panel to tworzenie obrazów z plastikowych nakrętek, zaprojektowany jako praca zbiorowa (uczestniczyło w nim 30 osób). W jego trakcie powstały dwa obrazy przedstawiające logo gminy Wadowice Górne.  Do ich stworzenia wykorzystano kolorowe, plastikowe nakrętki, papier oraz tablice korkowe. 

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe