Nowa wystawa w galerii biblioteki miejskiej: Tym razem fotografia Małgorzaty Gwoździowskiej

  • 18.01.2020, 00:10 (aktualizacja 23.01.2020, 00:35)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Nowa wystawa w galerii biblioteki miejskiej: Tym razem fotografia Małgorzaty Gwoździowskiej Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej galerii.
Wernisaż wystawy rysunków i fotografii Małgorzaty Gwoździowskiej „Niezwykłe oblicza codzienności” przyciągnął liczne grono zwiedzających do Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Otwarcie wystawy odbyło się 12 stycznia.

„Niezwykłe oblicza codzienności” to cykl fotografii, w których autorka, Małgorzata Gwoździowska, prezentuje swoje spojrzenie na życie codzienne przedmiotów, zwierząt i miejsc, które nas otaczają. Stara się pokazać je w niezwykłym świetle - dosłownie i w przenośni. Zaprezentowane w Galerii ponad 80 fotografii dzieli się na 5 cyklów: „Martwa natura”, „Sceny z życia codziennego”, „Światło”, „Wzory”, „Żywa natura”. 


Małgorzata Gwoździowska rysuje i fotografuje od ponad 20 lat. Prezentację swoich prac rozpoczęła w październiku 2019 r., od udziału w 8. Edycji Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo w Bielsku Białej. W procesie twórczym niezmiennie fascynuje ją to, że jest w nim jedynie środkiem, za pomocą którego świat wyobraźni może być widzialny w świecie ludzi. Zaprezentowane rysunki powstały w wyniku procesu twórczego, który - jak twierdzi autorka prac – nie podlega w najmniejszym stopniu jej decyzji ani woli. Za każdym razem, gdy ktoś lub coś ma ochotę pojawienia się w naszym wymiarze, po prostu umożliwia mu przedostanie się do świata realnego. 


Zapraszamy do oglądania wystawy, która prezentowana jest w styczniu i lutym w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego. Jest to już druga wystawa w Galerii zmodernizowanego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.


 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe