Wyjątkowa wystawa na ferie o kompozytorze St. Moniuszce w Galerii ESCEK

  • 16.01.2020, 13:05
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Wyjątkowa wystawa na ferie o kompozytorze St. Moniuszce w Galerii ESCEK Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem na feriach.
Dzieci z mieleckich przedszkoli, ilustracje w wykonaniu najlepszych grafików polskiej szkoły ilustracji i… Moniuszko – a wszystko to na otwarciu wystawy, które miało miejsce w Galerii ESCEK DK 14 stycznia.

Piękne ilustracje do oper i pieśni Moniuszki, a także te, które opowiadają o życiu naszego kompozytora, zgromadziliśmy na wystawie „Moniuszko w ilustracjach”.

Ich autorami są najznamienitsi polscy ilustratorzy, których prace od wielu lat są naszą chlubą i stanowią o sile polskiej szkoły ilustracji. W mieleckiej galerii można więc obejrzeć prace: Marii Ekier, Piotra Fąfrowicza, Elżbiety Gnyp, Artura Gołębiowskiego, Hanny Grodzkiej-Nowak, Mikołaja Kamlera, Jolanty Kolary, Zbigniewa Kołaczka, Donata Kowalskiego, Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, Haliny Kuźnickiej, Jolanty Marcolli, Franciszka Maśluszczaka, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczyk, Krystyny Michałowskiej, Leszka Ołdaka, Zuzanny Orlińskiej, Bogusława Orlińskiego, Stanisława Ożoga, Jowity Płoszajskiej, Małgorzaty Sawickiej-Woronowicz, Anny Sędziwy, Mieczysława Wasilewskiego, Elżbiety Wasiuczyńskiej, Józefa Wilkonia, Magdaleny Wosik. 

Wystawa pochodzi z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, który od wielu lat współpracuje z polskimi ilustratorami, przygotowując ogólnopolskie wystawy i towarzyszące im wydawnictwa z wykorzystaniem środków z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także pozyskanych z innych instytucji i placówek kultury.
 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe