Pałacyk Oborskich zaprasza dzieci na warsztaty

  • 22.01.2020, 23:37
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Pałacyk Oborskich zaprasza dzieci na warsztaty
Muzealnicy z Pałacu Oborskich zapraszają na wyjątkowe warsztaty edukacyjne kończące ferie w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. To będzie specjalne zakończenie zimowego wypoczynku.

- Poznawanie przeszłości przypomina patrzenie przez dziurkę̨ od klucza. Najpierw budzi się̨ w nas ciekawość́, zmuszamy się̨ do wysiłku, by zobaczyć́ postaci zapisane na kartach historii, wszystkie nam podobne, choć́ widoczne w wąskiej perspektywie - piszą organizatorzy o swoich warsztatach. 

- Dostrzegamy pierwszo- i drugoplanowych bohaterów ubranych w nazwiska, miejsca urodzenia, zawody i daty. Mamy wrażenie, że poznaliśmy ludzi żyjących za zamkniętymi drzwiami przeszłości. Po chwili dociera do nas, że to jedynie okruch jej tajemnicy... - czytamy w informacji o warsztatach. 


- Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki stworzymy opowieść́ o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, budować. Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na kupieckie kramy. Przywrócimy do życia gwar sąsiedzkich, wielokulturowych podwórek. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową "dziurkę od klucza: - informują organizatorzy. 

 

Warsztaty już w piątek - 24 stycznia w godzinach 10.00-13.00, koszt: 5 zł/osoba
Obowiązkowe zapisy telefoniczne pod numerem: 17 586 42 32. Ilość miejsc ograniczona.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe