Tor rowerowy w Mielcu gotowy już jesienią?

  • 21.01.2020, 16:49
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Tor rowerowy w Mielcu gotowy już jesienią? Fot. UM Mielec Tak może wyglądać przyszły tor rowerowy.
Ruszyły prace nad jedną z największych inwestycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok - czyli torem rowerowym na osiedlu Smoczka.

20 stycznia ogłoszony został przetarg na budowę toru rowerowego typu „PUMPTRACK”, który ma powstać na osiedlu Smoczka przy ul. Powstańców Warszawy (skrzyżowanie z ulicą Szarych Szeregów).

Pumptrack w głosowaniu budżetu obywatelskiego obok boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 najwięcej głosów (3591). Kosztorys tego zadania oszacowano na 450 tys. zł.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w pierwszej kolejności dwóch wariantów koncepcji architektonicznej, a następnie po wybraniu jednej z nich, wykonanie dokumentacji projektowej i realizację inwestycji w terminie 180 dni od podpisania przez wykonawcę  umowy.

Minimalna długość uniwersalnego toru lub zespołu torów typu „pumptrack” określono na 180 metrów. W jego sąsiedztwie ma powstać utwardzony plac odpoczynku wraz z wyposażeniem m.in. w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 5 lutego.

Wszystko wskazuje na to, że już jesienią bieżącego roku dzieci i młodzież będą mogli korzystać z nowego obiektu na osiedlu Smoczka.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe