TVP pokazała ich "na żywo". Zagraniczne staże mieleckiej młodzieży z ekonomika [FOTO]

  • 20.01.2020, 21:52

Podziel się:

Oceń:

TVP pokazała ich "na żywo". Zagraniczne staże mieleckiej młodzieży z ekonomika [FOTO] Fot. ZSE w Mielcu. Oprócz pracy był czas na zwiedzanie legendarnych miejsc.
Dwie grupy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu przebywały na zagranicznych stażach w Hiszpanii i we Włoszech. Nie zabrakło atrakcji.

Zakończony niedawno rok 2019 dał 36-ciu  uczniom Ekonomika szansę wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu unijnego Erasmus+.

Kilkuletnia już tradycja organizowania dla młodzieży ZSE praktyk zawodowych za granicą (od 2013 roku młodzi kształcą się zawodowo w Anglii/Włoszech) tym razem skłoniła koordynatorów projektu Patrycję Osnowską i Marka Dziedzickiego do nawiązania współpracy z nowym partnerem w Maladze w Hiszpanii. Projekt pt. „ Wiedza i praktyka z ekonomii i reklamy jest zawsze na plusie w Erasmusie” umożliwił dwóm grupom 18 osobowym wyjazd do Malagi oraz do Rimini we Włoszech. 


Program Erasmus+ w stu procentach pokrył koszty organizacji i realizacji całości projektu. Trzy tygodnie pobytu każdej z grup w Hiszpanii i Włoszech był dla młodych czasem nie tylko pracy zawodowej i budowania więzi społecznych ale też został wypełniony wieloma atrakcjami turystycznymi. 


Grupa przebywająca w Andaluzji poznała urokliwą Malagę (miejsce narodzin P. Picasso), Rondę (z kanionem El Tajo) Setenil (Pueblo Biancos), Sewille (z grobowcem Krzysztofa Kolumba), Nerja (z Balkonem Europy) oraz pieszo zdobyła skałę Gibraltaru (jeden ze słupów Herkulesa/Heraklesa) skąd w odległości 13 km można było obserwować  Afrykę.

Nie zabrakło też akcentu patriotycznego - w miejscu katastrofy lotniczej gen. Sikorskiego młodzież uczciła jego pamięć. Nie zabrakło fotografii na tle pomnika z polską flagą  zabraną na wycieczkę przez grupę specjalnie na tę okazję.


Staż „włoski” w dni wolne od pracy umożliwił uczniom dwudniowy pobyt w Rzymie. W niedzielę młodzież uczestniczyła w modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra, samodzielnie wykonała banner z pozdrowieniami dla Papieża Franciszka, a obecność mieleckiej grupy pokazała całej Polsce telewizja TVP 1 emitując program na żywo z Watykanu.

Ponadto grupa zakosztowała rejsu po Adriatyku, przemierzyła wszerz i wzdłuż San Marino, Santarcangelo di Romagna, Loreto. Nie obyło się bez pożegnalnego włoskiego wieczoru z pizzą w roli głównej w słynnej we Włoszech restauracji „Bounty”.


Projekt się zakończył ale nadal trwają jego efekty - zdobyte nowe kompetencje językowe, zawodowe i społeczne.

Zdjęcia (6)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
położna
położna 20.01.2020, 22:27
i za 9miesiecy przybędzie mieszkańców z ciemniejszą karnacją
Informator
Informator 21.01.2020, 14:13
Gratulujemy serdecznie może jeszcze socjalne dostaniesz, bo ciąży wśród uczestniczek nie było 😊

Pozostałe