Z REGIONU. Klienci nadal odcięci od pieniędzy w PBS

  • 20.01.2020, 12:14
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Klienci nadal odcięci od pieniędzy w PBS archiwum Korso
Jeszcze dzisiaj klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego będą bez dostępu do swoich pieniędzy.

Sytuacja ma wrócić do normy we wtorek. Dotyczy to nie tylko klientów indywidualnych, ale także samorządów, których konta prowadzi ten bank. W powiecie dębickim bez dostępu do konta został powiat dębicki i gmina Czarna. Taka sytuacja zaistniała z powodu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny . Jak informuje BFG w swoich komunikatach, klienci indywidualni, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, zachowają swoje środki w całości. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku samorządów. Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona.- Mówi Adam Pieniążek wicestarosta dębicki.

- Jadę właśnie na spotkanie do Sanoka z samorządami, które są w takiej sytuacji jak my. Est ich 40 na Podkarpaciu. Będziemy rozmawiać z przedstawicielami BFG i wojewodą o tej sytuacji. Zapewne jutro więcej będziemy wiedzieć - informuje wicestarosta dębicki. 

Ile pieniędzy stracą na tym samorządy powiatu dębickiego póki co niewiadomo.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe