SOS Życie - zaprasza na bezpłatną cytologię!

  • 19.01.2020, 12:22
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

SOS Życie - zaprasza na bezpłatną cytologię! fot. SOS Życie Ośrodek przeszedł ostatnio generalny remont.
Od 21 do 24 stycznia w nowowyremontowanym ośrodku przy ul. Tańskiego 2 Fundacja SOS Życie organizuje spotkania edukacyjne i bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week).

Na kobiety, które umówią się na badania poprzez telefoniczną rejestrację pod numerem tel. 17 582 40 60 będą czekały słodkie upominki i prezenty. - Promujemy wiedzę na temat raka szyjki macicy i badania cytologiczne, bo wciąż kobiety nie wykonują ich regularnie, a choroba rozwija się często bezobjawowo i zostaje często wykryta w fazie zaawansowanej – trudnej do wyleczenia – informuje Łucja Bielec z ośrodka fundacji.

Pobranie wymazu z szyjki macicy to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie, pobierane przez ceryfikowane położne. Trwa 10 minut. Pozwala ono wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów. Regularne badania cytologiczne są najlepszą metodą profilaktyki nowotworów ginekologicznych. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy, w fazie przedinwazyjnej, daje duże szanse na całkowite wyleczenie.

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie realizuje Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w ramach kontraktu z NFZ. Z bezpłatnej cytologii mogą korzystać kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego przesiewowego badania cytologicznego. Aby się zarejestrować wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60. Ośrodek jest czynny od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Fundacja namawia kobiety, aby wykonały cytologię i miały to badanie z głowy na kolejne trzy lata.

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Oliwia
Oliwia 16.02.2020, 12:25
Dobrze, im więcej takich akcji tym lepiej. Ja po ostatniej cytologi mam zalecone stosowanie żelu papilocare, bo nie wyszła dobrze. Za 3 miesiące idę do kontroli :) także babeczki, warto się badać i przeciwdziałać

Pozostałe