Czy Mielec otrzyma miliony euro? Rozstrzygnięcie coraz bliżej

  • 17.01.2020, 10:50
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Czy Mielec otrzyma miliony euro? Rozstrzygnięcie coraz bliżej Fot. UM Mielec Prezydent Miasta uczestniczył w Konferencji dla miast wybranych do drugiego etapu programu.
Wyścig o nawet 10 mln euro dla Mielca nabiera tempa. Jest o co walczyć.

Projekt magistratu „RAZEM dla lepszego jutra – Mielec miastem dialogu” po pierwszym etapie zajmuje 10. miejsce. Swoje propozycje projektów złożyło aż 213 miast z całego kraju (spośród 255 uprawnionych wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju), 54 z nich przeszło do drugiego etapu, ale tylko ok. 15 może liczyć na nagrodę finansową.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Pawłem Pazdanem i Kierownikiem Biura Pozyskiwania Funduszy Agnieszką Koperą uczestniczyli w Konferencji dla miast wybranych do drugiego etapu programu “Rozwój Lokalny”, która odbyła się 13 stycznia w Warszawie. Przed Prezydentem oraz pracownikami mieleckiego magistratu intensywne miesiące prac nad opracowaniem nowych ścieżek rozwoju dla Mielca oraz przygotowaniem kompletnej propozycji projektu, która będzie przedmiotem oceny w II etapie naboru.

– Każdemu z miast, które przeszło do kolejnego etapu przydzielono trzyosobowy zespół, który będzie wspierać miasta w kolejnych etapach projektu. Osoby koordynujące nasz projekt odwiedziły Mielec w środę 15 stycznia. Przedstawiły plan działania na najbliższe tygodnie. Harmonogram jest bardzo napięty. Przed nami wyzwanie, któremu musimy sprostać – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Fundusze norweskie to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom UE – kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. Fundusze te są związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oraz z jednoczesnym wejściem naszego kraju do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (który tworzą państwa UE oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia).

Głównym celem Funduszy norweskich jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe