Dzisiaj nie otwieraj okien, nie ma czym oddychać

  • 17.01.2020, 10:43 (aktualizacja 17.01.2020, 13:34)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj nie otwieraj okien, nie ma czym oddychać fot. Archiwum Dzisiaj czynności na zewnątrz ograniczmy do minimum.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat o zagrożeniu wystąpienia ryzyka przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca (zwłaszcza niewydolność serca, choroba wieńcowa) oraz układu oddechowego (np. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc), osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci, a także osoby z rozpoznaną chorobą nowotworową.

Sytuacja z Mielca - w czwartku 16 stycznia godz. 22:20 (Airly)

Podczas wystąpienia ryzyka przekroczenia poziomu alarmowego osoby cierpiące na wcześniej wymienione dolegliwości mogą odczuwać między innymi ból w klatce piersiowej, brak tchu, kaszel,  nasilone ataki astmy. Jednak podobne objawy mogą wystąpić także u osób zdrowych.

Do zalecanych środków ostrożności zalicza się unikanie wysiłku fizycznego na zewnątrz oraz niewietrzenie pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast zalecenie, by nie zwiększać zanieczyszczenia i nie palić w kominkach.

Komunikat o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10  dla Mielca oraz okolicznych miejscowości obowiązuje 17 stycznia (piątek) do godziny 24.00.

BW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Podac
Podac 17.01.2020, 14:44
Podac urzad miasta do sadu

Pozostałe