Dramatyczne wojenne opowieści "W pięknym Pustkowie koło Dębicy..."

  • 16.01.2020, 08:10
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Dramatyczne wojenne opowieści "W pięknym Pustkowie koło Dębicy..." Fot. Podkarpackie Film Commission Film będzie opowiadał o tragedii II wojny światowej.
Już niedługo, 30 stycznia, odbędzie się premiera filmu „W pięknym Pustkowie koło Dębicy...”, opowiadającego o tamtejszych obozach pracy przymusowej.

 Premiera filmu odbędzie się 30 stycznia br. (czwartek) o godzinie 17:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. S. Okrzei 7).

Film opowiada o obozach pracy przymusowej, jakie podczas II wojny światowej powstały w miejscowości Pustków koło Dębicy (od roku 1940). Ich funkcjonowanie nieodłącznie wiązało się z istnieniem na tych ziemiach poligonu wojskowego SS Truppenübungsplatz Heidelager.

Na podstawie szacunkowych danych uznaje się, iż na skutek biologicznego wyniszczenia, egzekucji i rozstrzeliwań zginęło w tym miejscu ok. 7,5 tysiąca więźniów pochodzenia żydowskiego, 5 tysięcy jeńców sowieckich, 2,5 tysiąca Polaków. Ciała ofiar palono na palenisku kremacyjnym zlokalizowanym na szczycie „Królowej Góry” (obecnie „Góra Śmierci”).

Dzięki opowieści byłych więźniów w filmie przedstawiona została obozowa rzeczywistość, koszmar codziennego życia i walki o przetrwanie.

 Wstęp na projekcję za okazaniem BEZPŁATNEJ WEJŚCIÓWKI, które będą czekały na osoby zainteresowane W PORTIERNI Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie od dnia 17 stycznia br.  Po premierze będzie możliwość rozmowy z reżyserką, a także gośćmi.

 

 

MW

Zdjęcia (7)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ya
Ya 17.01.2020, 07:34
Reżyserka to takie pom8szczenie

Pozostałe