Kłusował na leśną zwierzynę, został zatrzymany

  • 15.01.2020, 09:08
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Kłusował na leśną zwierzynę, został zatrzymany fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie Mężczyźnie grozi pięć lat pozbawienia wolności.
Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn wspólnie z policjantami z KP w Dubiecku w minioną sobotę, 11 stycznia, ujęła kłusownika, który łapał zwierzynę w lesie państwowym oraz przyleśnych zadrzewieniach. To pierwszy od lat przypadek kłusownictwa o takiej skali.

- To bardzo przebiegły kłusownik, ale kilkumiesięczna praca operacyjna pozwoliła nam wytypować i w końcu doprowadzić do ujawnienia sprawcy, którym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego – mówi Krzysztof Porczak, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Krasiczyn. – Zaskakująca była skala tego procederu, bowiem w wyniku przeprowadzonego przeszukania w miejscu zamieszkania tego mężczyzny zabezpieczono wieńce jeleni i parostki kozłów, jak również czaszki jeleni bez poroży oraz 70 sztuk wnyków na zwierzynę drobną i grubą.

Dodatkowo w lesie znaleziono jeszcze osiem założonych wnyków na jelenie.

Kłusownikowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku.  
Straż Leśna apeluje, by w razie zauważenia wnyków informować o tym fakcie najbliższe nadleśnictwo lub Policję.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe