Śpiewają od dwóch dekad

  • 13.01.2020, 14:01 (aktualizacja 13.01.2020, 14:11)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Śpiewają od dwóch dekad Fot. Gmina Radomyśl Wielki To już 20 lat!
6 stycznia w Dulczy Wielkiej odbyło się spotkanie opłatkowe powiązane z jubileuszem 20-lecia działalności miejscowego chóru Cantamus.

Inicjatorem spotkania, które odbyło się Domu Weselnym Rajski Ptak, był proboszcz parafii w Dulczy Wielkiej, ks. dr Andrzej Ślusarz. W trakcie uroczystości podziękowanie za 20-letnią działalność chóru oraz życzenia noworoczne złożyli burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim Jan Miękoś i sołtys wsi Marek Wolak.

Chórzystom zostały wręczone również pamiątkowe statuetki. Odebrali je: dyrygent - Wójtowicz Zygmunt, tenorzy - Wolak Marek, Kużdżał Franciszek, Wawrzonek Tadeusz; basy - Ryba Ferdynand, Warias Wacław, Siembab Andrzej, Wolak Tadeusz; alty - Warias Lidia, Dudek Romana, Kużdżał Maria, Czuchra Maria, Wójtowicz Stanisława; sopranistki - Wójtowicz Hiacynta, Warias Anna, Surgot Anna, Siembab Czesława i Garncarz Danuta
Następnie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek pod kierunkiem dyrygenta chóru Pana Zygmunta Wójtowicza. Chór Cantamus funkcjonuje pod patronatem centrum kultury w Radomyślu Wielkim i uświetnia swoim śpiewem uroczystości parafialne, wiejskie i gminne. Uczestniczył w wielu przeglądach w kraju, a także koncertował na Słowacji.

MW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jestem roborem
Jestem roborem 13.01.2020, 16:52
Ukraina
Robot
Robot 13.01.2020, 16:34
Ukrainka potrafi śpiewać ta ło

Pozostałe