W budżecie Mielca rosną wydatki! Magistrat - to przez decyzje Rządu

  • 11.01.2020, 10:26 (aktualizacja 11.01.2020, 11:31)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

W budżecie Mielca rosną wydatki! Magistrat - to przez decyzje Rządu fot. SzB Miasto musi znaleźć 40 mln złotych na dodatkowe wydatki.
Rosnące wydatki w budżecie Mielca magistrat tłumaczy zeszłorocznymi decyzjami Rządu - m. in. w sprawie najniższej krajowej, a takze podwyzki dla pracownikow oswiaty.

Wydatki miasta w 2020 wzrosną o 14,3%, czyli o ponad 40 mln złotych w stosunku do roku 2019, natomiast aż 98,7% tej wartości to wzrost niezależny od miasta i jest wynikiem zmian przepisów prawnych na szczeblu centralnym.  - Warto zaznaczyć, że kwota ta będzie częściowo dofinansowana, jednak nadal Mielec zmuszony jest dopłacić do tych działań prawie połowę ich wartości (blisko 20 mln złotych) - informuje Magistrat.


Wzrost wydatków, z którymi będzie musiał zmierzyć się Mielec to -  między innymi wyższe wynagrodzenia w oświacie, a także wzrost minimalnego wynagrodzenia wraz z dodatkiem stażowym. Decyzje rządu odczują wszystkie samorządy w kraju. Miasto Mielec wprowadzone zmiany ustawowe wyniosą prawie 40 mln złotych, które tylko w części zostaną dofinansowane.


Wśród wydatków bieżących, najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie na oświatę oraz rodzinę i pomoc społeczną. Na trzeciej pozycji pod względem najwyższych wydatków znajduje się gospodarka komunalna i ochrona środowiska. 

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe