Ewa Leniart wraca na stanowisko wojewody podkarpackiego

  • 09.01.2020, 16:37 (aktualizacja 09.01.2020, 18:28)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Ewa Leniart wraca na stanowisko wojewody podkarpackiego PUW w Rzeszowie Ewa Leniart wraca na poprzednie stanowisko.
Ewa Leniart ponownie zostanie wojewodą podkarpackim. Jutro odbierze nominację na to stanowisko.

Ewa Leniart funkcję wojewody podkarpackiego pełniła w latach 2015-2019. Od listopada minionego roku jest posłem. W wyborach do Sejmu uzyskała bardzo wysokie poparcie (ponad 36 tys głosów). Ponieważ nie mogła łączyć tych dwóch funkcji, złożyła rezygnację ze stanowiska wojewody i pełniła funkcję posła. Po trzech miesiącach zrezygnowała. W tym samym czasie funkcję wojewody pełniła dotychczasowa zastępczyni E. Leniart - Lucyna Podhalicz.

Po wyborach parlamentarnych w szybkim czasie premier M. Morawiecki przyznał nominację dla nowych wojewodów pomijając tylko woj. Podkarpackie - co już wtedy budziło falę komentarzy. Dziś potwierdzają się spekulacje, które pojawiały się już od pewnego czasu, że Ewa Leniart jednak wróci na Podkarpacie.Wojewodę na funkcji posła zastąpi Andrzej Szlachta, który w wyborach zyskał wynik ok 15 tys. głosów. W poprzedniej kadencji Sejmu pełnił już funkcję posła. 

Jutro (10 stycznia) odbierze nominację, a od 13 stycznia będzie oficjalnie pełnić obowiązki wojewody.

 

BW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
My Mielczanie
My Mielczanie 09.01.2020, 18:50
Oddział WIOŚ w Mielcu. Pamiętamy!!!

Pozostałe