Nowym mostem przejedziemy już w kwietniu! [FOTO, VIDEO]

  • 09.01.2020, 12:52 (aktualizacja 17.01.2020, 12:17)
  • SzB / fot. AŁ

Podziel się:

Oceń:

Nowym mostem przejedziemy już w kwietniu! [FOTO, VIDEO]
Nowy most na Wisłoce w rejonie Złotniki Rzędzianowic już prawie gotowy. Obecnie na inwestycji trwają prawe wykończeniowe. Na placu budwy był dzisiaj marszałek podkarpacki Władysław Ortyl, który, mógł dziś w towarzystwie urzędników i pracowników firmy Budimex przejść się już nową przeprawą.

Dwa brzegi Wisłoki są już połączone. Trwają prace końcowe, a kierowcy nowym mostem będą mogli pojechać już w połowie kwietnia. Koszt tej inwestycji to prawie 44 mln zł z czego wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 to prawie 36,5 mln zł.

- Mielec i okolice bardzo długo czekali na drugi most na Wisłoce. Stan robót jednoznacznie upoważnia nas, by powiedzieć, że w najbliższych miesiącach, na wiosnę, w kwietniu ten most powinien zostać oddany do użytku. Ta przeprawa usprawni ruch w Mielcu, szczególnie dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Liczę, że inwestycje, które są komplementarne również w niedługim czasie będą gotowe. Mam nadzieję że w kwietniu ogłosimy przetarg na dalszy przebieg drogi od Rzędzianowic do Piątkowca. Liczę,  że starostwo i miasto w miarę możliwości szybko przeprowadzi budowę wiaduktu. Wtedy ten układ drogowy wokół miasta i SSE będzie już kompleksowy - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- Pracujemy zgodnie z harmonogramem. W połowie kwietnia przeprawa będzie gotowa - powiedział Dariusz Jochymek z firmy Budimex, która jest wykonawcą inwestycji.

Piotr Miąso z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawił także działania podejmowane przez samorząd w innych miejscach regionu.

Sukcesywnie zarząd województwa poprawia sieć podkarpackich dróg wojewódzkich. Jesteśmy świeżo po oddaniu obwodnicy Lubaczowa i Strzyżowa, niedawno otwieraliśmy mosty, ten będzie kolejnym dużym obiektem. Gdy zakończmy tę inwestycję, to Mielec – jeśli chodzi o drogi wojewódzkie – będzie obsłużony na długie lata. Podobnie sytuacja ma się w Kolbuszowej, tam zrealizowaliśmy już nasze plany. Dzięki tym działaniom wciąż poprawia się przepustowość i dostępność regionu – mówił w Złotnikach Piotr Miąso – dyr. PZDW.

Inwestycja zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między droga wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra - Mielec, a droga powiatową Tuszów Narodowy - Mielec - Rzochów. Budowany odcinek zaczyna się rondem czterowlotowym na skryżowaniu z drogą wojewódzką nr 983 w Rzędzianowicach. Droga w dalszej części przecina Wisłokę za mostem o długości około 534 metrów. Kolejno trasa przecina się za pomocą skrzyżowania zwykłego o poszerzonych wlotach w drogę powiatowa w Złotnikach. Następnie nowa droga wojewódzka nr 984 przebiega przez tereny rolne oraz nieużytki i kończy się projektowanym rondem trzywlotowym. 

Zgodnie z zapowiedzią, budowa mostu zostanie zakończona planowo - 15 kwietnia. Jak zapowiedział dziś marszałek Władysław Ortyl - nową trasą przejedziemy w kwietniu! 

Zobacz jak wygląda nowy most na Wisłoce

SzB / fot. AŁ

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
lokal
lokal 17.02.2020, 09:29
A kiedy most w Rzochowie ?
Bo ten most z pewnością nie rozwiąże problemów komunikacyjnych w Mielcu.
Są jakieś wieści, jakieś działania w tym kierunku ?
Ktoś coś wie ?

Pozostałe