Tygodnik Regionalny Korso nr 1/2020 [w tym prezent Kalendarz na 2020]

  • 06.01.2020, 22:15 (aktualizacja 13.01.2020, 21:29)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 1/2020 [w tym prezent Kalendarz na 2020]
Mielecki wydział komunikacji jest już owiany kolejkową legendą. Każdy, kto rejestruje samochód, wie, że czeka go bezsenna noc - bo po numerki trzeba ustawić się jeszcze w nocy, a i tak nieustannie ich brakuje... Mimo wielu prób naprawy tego systemu grudniowy czas pokazał, że nie wszystko działa jak należy. Sytuację pogarsza jeszcze noworoczna zmiana prawa o ruchu drogowym w Polsce.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu Korso?

 

Blisko 40 strażaków walczyło z pożarem
Aż 37 strażaków z PSP i OSP gasiło pożar budynku gospodarczego w miejscowości Ruda (gm. Radomyśl Wielki).

 

Areszt dla sprawców rozboju
Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec listopada na ulicy Sękowskiego w Mielcu. Sprawcy pobili młodego mężczyznę i zabrali mu telefon. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dopuścili się również innych przestępstw. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

 

Groźnie wyglądające dachowanie
Do groźnego zdarzenia doszło w Boże Narodzenie na drodze Mielec - Dębica w miejscowości Tuszyma. Kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

 

Niekończąca się opowieść
Czasami życie pisze ciekawsze scenariusze niż najlepsi spece z Hollywood. Bo kto mógłby spodziewać się, że ponad 4 lata od zamknięcia słynnej "hangar-areny" nową halę wciąż będziemy mogli oglądać jedynie na wizualizacjach. A cierpią na tym niestety wszyscy mieszkańcy.

 

Na co w tym roku pójdą nasze pieniądze
Budżety Starostwa Powiatowego w Mielcu i Urzędu Miejskiego w Mielcu są już uchwalone. Co zmieni się w naszej małej Ojczyźnie? Publikujemy listę najważniejszych inwestycji przewidzianych do realizacji w tym roku. Na jakie cele powiat i miasto zaplanowały przeznaczyć najwięcej pieniędzy? Co zyska mieszkaniec Mielca i powiatu? Sprawdźcie i oceńcie sami.

 

Piłka nożna
Stypendia tylko na pół roku
Na budżetowej sesji rady miasta potwierdziło się to, o czym mówiło się już od dobrych kilku tygodni. W budżecie Mielca na 2020 rok zapisane zostały pieniądze jedynie na pierwsze półrocze. Co będzie dalej? Tego nie wiadomo, choć jest nadzieja, że pieniądze jeszcze się znajdą.

 

Przypominamy, z najnowszym wydaniem dostaniecie kalendarz ścienny Korso na 2020 rok. 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe