Koncert wiedeński... w Mielcu! Komplet widowni na koncercie Orkiestry Symfonicznej [FOTO]

  • 06.01.2020, 20:48 (aktualizacja 07.01.2020, 14:59)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Koncert wiedeński... w Mielcu! Komplet widowni na koncercie Orkiestry Symfonicznej [FOTO] Orkiestrę poprowadził Franiczek Wyzga.
Koncert Noworoczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej to już kolejna propozycja symfoników w tym sezonie artystycznym. W tym roku posłuchaliśmy muzyki Leo Delibesa, Johanna Straussa (ojca), Johanna Straussa (syna), Emile Waldteufela. Koncert poprowadził Tomasz Leyko.

Inspiracją dla mieleckich muzyków jest koncert, który w każdy Nowy Rok odbywa się w Wiedniu i skupia uwagę publiczności z całego świata, czemu niewątpliwe pomagają transmisje telewizyjne do wielu krajów. Mielecki koncert jest muzycznym ukłonem dla tej wiedeńskiej tradycji. Franciszek Wyzga i jego muzycy nie aspirują do międzynarodowej sławy filharmoników wiedeńskich, ale z pewnością mogą pochwalić się niezwykłą popularnością publiczności w Mielcu i z roku na rok rosnącą estymą w regionie. 

Bilety na to wydarzenie wyprzedały się błyskawicznie. Warto przypomnieć, że Mielec jest jednym z niewielu miast w całym kraju, który może się pochwalić aktywnie działającym składem symfonicznym. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury SCK w Mielcu i Mieleckie Towarzystwo Muzyczne. 

ZOBACZ FRAGMENT KONCERTU

SzB.

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe