Policja przypomina: widoczność obowiązkowa!

  • 27.10.2016, 05:01
  • mp

Podziel się:

Oceń:

Policja przypomina: widoczność obowiązkowa! poglądowe, policja.pl
Jeśli nosisz odblaski, kierowca zobaczy cię z odległości nawet 150 metrów, jeśli zaś ich nie masz – ujrzeć cię może albo z 20 metrów albo... wcale. Policjanci kolejny raz przypominają mielczanom o tym, jak ważna jest ich widoczność na drodze.

Okres jesienno-zimowy jak co roku obfituje w akcje ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. To właśnie oni w trakcie mglistych poranków i długich, ciemnych wieczorów są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Stówa za niedbałość o bezpieczeństwo
Zgodnie z obowiązującym prawem piesi, którzy po zmierzchu poruszają się po drodze poza terenem zabudowanym, zobowiązani są do noszenia elementów odblaskowych. Jakich? Tego przepisy już nie regulują. - Elementem odblaskowym mogą być wstawki na odzieży, kamizelki, smycze do kluczy, opaski czy zawieszki. Ważnym jest, by element taki nosić w widocznym miejscu, najlepiej w okolicach rękawów kurtek, kieszeni czy pleców. Warto pamiętać, że nawet najmniejszy odblask poprawia naszą widoczność na drodze, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo - przypomina Urszula Chmura, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, dodając, że za niedbałość o swoją widoczność na drodze otrzymać można sto złotych mandatu.

Więcej w 43 numerze Korso

mp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe