Chcieli dotrzeć do Niemiec. Zatrzymali ich strażnicy graniczni

  • 26.12.2019, 10:56
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Chcieli dotrzeć do Niemiec. Zatrzymali ich strażnicy graniczni fot. Straż Graniczna Młodzi mężczyźni nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.
Funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Młodzi mężczyźni zmierzali do Niemiec.

Dwóch obywateli Turcji w wieku 19 i 23 lat funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali w miniony piątek w okolicy Skolina w powiecie lubaczowskim. Zatrzymanie było skutkiem działań podjętych tuż po ujawnieniu śladów nielegalnego przekroczenia na zielonej granicy.

Obywatele Turcji przyznali się do niezgodnego z prawem przekroczenia i wyjaśnili, że przez ostatni rok studiowali na Ukrainie.Planowali podjąć pracę i osiedlić się w Niemczech. Ponieważ nie posiadali stosownych dokumentów podjęli ryzykowną decyzję pieszego pokonania granicy państwa.

Zgodnie z polsko-ukraińską umową o readmisji, cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe