W okresie świąt różne rzeczy kryją się w paczkach. Nawet czaszki

  • 24.12.2019, 14:56
  • MW

Podziel się:

Oceń:

W okresie świąt różne rzeczy kryją się w paczkach. Nawet czaszki Fot. KAS Przesył czaszki niedźwiedzi wymaga specjalnych pozwoleń.
Nielegalny przewóz 3 niedźwiedzich czaszek udaremnili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli przesyłek zagranicznych w Przemyślu. Czaszki niedźwiedzia brunatnego zatrzymane zostały w przesyłce z Rosji.

Podczas kontroli przesyłek prowadzonej przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej uwagę zwróciła paczka nadana w Rosji. Zgodnie z deklaracją nadawcy miała ona zawierać czaszki niedźwiedzia wycenione na 120 USD.

Podczas rewizji funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli, że w przesyłce faktycznie znajdują się 3 zwierzęce czaszki. Po przeprowadzonej  konsultacji okazało się że to czaszki niedźwiedzia brunatnego, podlegającego ochronie na mocy Konwencji Waszyngtońskiej. Zgodnie z tą konwencją, na przywóz tego rodzaju okazów niezbędne jest zezwolenie, którego nadawca nie dołączył do przesyłki.  Zezwolenia nie posiadał także odbiorca paczki- mieszkaniec woj. małopolskiego.

Przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów o ochronie przyrody i naraża na poważne kary (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny, przepadnięcie okazów).

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe