Leśna choinka w Książnicach

  • 18.12.2019, 08:34 (aktualizacja 18.12.2019, 08:39)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Leśna choinka w Książnicach Fot. ZSP Ksiąznice Ozdoby wykonywane własnymi rękami są najpiękniejsze.
Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, szopki bożonarodzeniowe. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji Zespół Szkolno-Przedszkolny odwiedził pan Mieczysław Struzik – Przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, który podarował szkole choinkę i zachęcił uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie „Leśna choinka”.

Konkurs polega na przystrojeniu żywego drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami z materiałów ekologicznych oraz przyrodniczych pochodzących z polskich lasów: kasztanów, szyszek, orzechów. Po emocjach związanych z oglądaniem choinki dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem zabrali się do wykonania ozdób choinkowych. Były to łańcuchy z bibuły i szyszek, kasztanowe zwierzątka, gwiazda ze słomy i siana, muchomory, bombki z wizerunkiem leśnych zwierząt. Choinka zachwyca swoim pięknem. Utrwalona została również w pracach plastycznych. Podczas spotkania z Panem myśliwym dzieci złożyły świąteczne życzenia dziękując za podarowaną choinkę. Przekazały własnoręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową i bombkę z napisem: „Darz Bór”. Pan myśliwy obdarował uczniów „leśnymi” zakładkami.

MW

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe