Jest wyrok mieleckiego sądu w sprawie firmy Kronospan

  • 16.12.2019, 14:12 (aktualizacja 16.12.2019, 16:13)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Jest wyrok mieleckiego sądu w sprawie firmy Kronospan Fot. SzB Agnieszka Trela jako pierwsza mieszkanka powiatu złożyła pozew przeciwko Kronospanowi. Dziś sąd wydał wyrok w tej sprawie.
Dziś w sądzie rejonowym w Mielcu został ogłoszony wyrok w sprawie z powództwa prywatnego jakie wniosła pani Agnieszka mieszkanka Ławnicy. Sąd Rejonowy w Mielcu po przesłuchaniu wszystkich stron zdecydował się oddalić powództwo pani Agnieszki.

Pani Agnieszka na początku roku złożyła pozew przeciwko mieleckiemu Kronospanowi. Pozwała zakład o to, że utrudnia jej dostęp do czystego powietrza. Była to pierwsza symboliczna sprawa wytoczona Kronospanowi przez mieszkańca Mielca. Wyrok dziś w Sądzie odczytała sędzia Katarzyna Sypek-Augustyn. 

- Spodziewałam się takiego wyroku. Mówią tutaj o niedokładności w przygotowaniu dowodów. Tylko ja chce podkreślić, że nie jestem technologiem nie mam dojść wszędzie tam, gdzie ma dojścia firma Kronospan. Niestety to jest nauczka na przyszłość. Trzeba mieć więcej bardziej dokładnych dowodów i tylko wtedy my zwykli ludzie będziemy mieć wygrać cokolwiek w tej sprawie - komentuje Agnieszka Trela, która pozwała Kronospan

Panią Agnieszkę na wszystkich rozprawach wspierali mielczanie, którzy są zaangażowani w walkę o czyste powietrze. 

- Poniedziałkowy wyrok Sądu Rejonowego w Mielcu potwierdza, że inwestycje zrealizowane przez Kronospan Mielec przynoszą efekty. Zarówno badania jak i kontrole prowadzone na terenie zakładu jednoznacznie wskazują, że  firma ograniczyła do minimum oddziaływanie produkcji na środowisko. Ten wyrok pokazuje także jak ważne jest trzymanie się w ocenie sytuacji, faktów a nie emocjonalnych opinii. Działaliśmy, działamy i będziemy działać zgodnie z prawem, a ten wyrok jest tego dowodem. Decyzji sądu nie rozpatrujemy w kategorii zwycięstwa – jak to jest komentowane w mediach. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że w Mielcu potrzebna jest szeroka dyskusja na temat jakości powietrza, która nie zawężą się tylko i wyłącznie do jednego zakładu. Moment, w którym taka debat odbędzie się w Mielcu, uznamy za sukces. Sukcesem będzie także chwila, gdy mielczanie, wbrew grupie kilku osób, dostrzegą jak wiele pracy włożyliśmy w inwestycje w ochronę środowiska - pisze na temat wyroku Marlena Bogdan-Marut, przedstawiciel Kronospan Mielec

  

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe