Szansa dla młodych bezrobotnych

  • 16.12.2019, 11:18 (aktualizacja 16.12.2019, 11:25)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Szansa dla młodych bezrobotnych Fot. Miasto Mielec Młodzi bezrobotni mogą wziąć udział w szkoleniu.
Nie masz jeszcze ukończonych 30 lat? Jesteś bezrobotnym i chcesz podjąć zatrudnienie? Do takich osób ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i osób niepełnosprawnych skierowany jest program „Młodzi, aktywni i kompetentni” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jego celem jest aktywizacja zawodowa osób młodych w wieku 15-29 lat, bezrobotnych, biernych zawodowo i będących w trudnej sytuacji materialnej, które zgłaszają zapotrzebowanie na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Dzięki udziałowi w projekcie i ukończeniu kursów zawodowych takie osoby będą mogły zwiększyć swoją szansę na znalezienie pracy.

Przewidywane są dwie ścieżki realizacji projektu – ścieżka stażowa (spotkania z doradcą zawodowym, bezpłatne kursy zawodowe i 5-cio miesięczne staże)  oraz ścieżka dotacyjna w której m.in. można otrzymać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 tys. zł. oraz wsparcie pomostowe przeznaczone na bieżące wydatki związane z prowadzeniem działalności w wysokości 600 zł./12 miesięcy.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 792 518 000 oraz mailowo pod adresem [email protected]. Biuro projektu mieści się przy ulicy Sienkiewicza 1 (pok.24). Strona internetowa – www.falco.mielec.pl.

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Wow
Wow 17.12.2019, 16:32
Młodzi w tym przedziale wiekowym są za granicą, dlaczego nie pomożecie ludziom w przedziale wiekowym 30+! ?!?

Pozostałe