Weekend cudów za nami. Szlachetna Paczka pomogła prawie 700 rodzinom na Podkarpaciu [FOTO]

  • 15.12.2019, 13:35 (aktualizacja 15.12.2019, 13:47)

Podziel się:

Oceń:

Weekend cudów za nami. Szlachetna Paczka pomogła prawie 700 rodzinom na Podkarpaciu [FOTO] Fot. Jakub Nowakowski oraz FreszFoto To był niezwykły czas dla wielu rodzin.
Przez dwa minione weekendowe dni w Polsce działy się prawdziwe cuda. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę. Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy.

W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł.

Jak wyglądają liczby na Podkarpaciu? 1122 odwiedzonych rodzin. 694 rodziny otrzymały pomoc w ramach Szlachetnej Paczki dzięki pracy prawie 450 wolontariuszy.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. Weekend Cudów za nami, paczki rozwiezione, ale na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż można wspomóc Szlachetną Paczkę finansowo, by program rozwijał się i mógł działać przez cały rok.

Magia mądrej pomocy

Podczas Weekendu Cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu.

Każda Rodzina i każda przekazana paczka ma dla nas ogromne znaczenie. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, aby Weekend Cudów był sukcesem nas wszystkich.

W trakcie spotkań poznaliśmy historię Pani Elżbiety.

Pani Elżbieta i pan Marcin od 35 lat są kochającym się małżeństwem. Nie mają dzieci, ale mimo to do niedawna wiedli szczęśliwe życie. Niestety niedawno pani Elżbieta zachorowała na nowotwór złośliwy, w wyniku którego straciła pierś. Mąż jednak trwa przy swojej wybrance i mimo tak ciężkiej choroby nadal cieszy się każdym dniem ze swoją ukochaną. Pani Elżbieta i pan Marcin uwielbiają wspólne spacery.

Małżeństwo cieszy się, jeśli codziennie mogą wypić wspólnie poranną kawę. Pan Marcin uwielbia słuchać muzyki z lat 50 i 60 . Natomiast pani Elżbieta bardzo lubi gotować dla siebie oraz męża.

Szlachetna Paczka dociera w nowe rejony

W tym roku jednym z priorytetów Szlachetnej Paczki było dotarcie do takich osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Walka ze skrajnym ubóstwem bardzo często toczy się na uboczu, po cichu, z dala od wzroku drugiego człowieka. Dzięki wpłatom od indywidualnych osób wspierających inicjatywę Szlachetnej Paczki, w tym roku udało się nieść mądrą pomoc aż w 112 nowych rejonach w najdalszych zakątkach kraju. Wiele z potrzebujących rodzin i osób samotnych, do których dotarli wolontariusze Paczki, żyje w trudnodostępnych miejscach, u podnóża gór czy w środku lasu, dlatego nieocenioną pomocą okazało się wsparcie, jakie Szlachetnej Paczce okazali w tym roku ratownicy z Podhalańskiej Grupy GOPR.

Jesteśmy tutaj, żeby w te trudne miejsca dotrzeć i te paczki dotransportować, zanieść ludziom. Zawsze, kiedy potrzebna jest pomoc, to wtedy się rzuca wszystko i jedzie. Tak samo jest dzisiaj – mówił Paweł Michalik, jeden z ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR.

Wciąż możesz pomóc!

By Szlachetna Paczka mogła działać i rozwijać dodatkowe formy pomocy przez cały rok, potrzebne jest wsparcie finansowe. Dzięki wpłatom indywidualnym od osób, które wspierają ideę niesienia mądrej pomocy w ramach Paczki, udało się w tym roku utworzyć nowe rejony działania projektu, jednak wciąż istnieją takie miejsca, do których Paczka nie dotarła.

Jak wynika z najnowszego Raportu o Biedzie, corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę, w Polsce ponad 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, w tym blisko pół miliona dzieci. Te osoby balansują na granicy biologicznego przetrwana. Szlachetna Paczka chce to zmieniać, ale do tego potrzebne jest nie tylko zaangażowanie tysięcy wolontariuszy, ale także – wpłaty od osób indywidualnych.

To ważne, aby projekt wspierać również finansowo. Dzięki dobroczyńcom Paczka może działać przez cały rok, rozwijać się i docierać do tych, do których często nie dociera nikt inny. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe