Muzyczna energia z Czermina

  • 24.10.2016, 05:00
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Muzyczna energia z Czermina Arkadiusz Łysoń
Zespół muzyczny Alternatywa Bożej Miłości z Czermina wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej w Bochni w kategorii zespół.

Zespół Alternatywa Bożej Miłości z Czermina w obecnym kształcie istnieje od 2014 roku. Dzięki muzycznej pasji ks. Tomasza, z istniejącej wcześniej scholi parafialnej powstał profesjonalny zespół muzyczny. Grupę muzyczną liczącą 12 osób - 7 wokalistów i 5 muzyków - tworzą uśmiechnięci młodzi ludzie: studenci, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum pochodzących z parafii w Czerminie.

Grupa preferuje głównie rockowo -popowy styl w muzyce i prezentuje się różnorakiej publiczności, od starszych po całkiem młodych. Potrafi zagrać również muzykę nostalgiczną, spokojną i zachęcającą do refleksji – w zależności od sytuacji i miejsca koncertu. Gra głównie muzykę wykorzystującą teksty chrześcijańskie i właśnie takie wartości chce przekazywać odbiorcy. Funkcjonowanie tego zespołu to doskonały przykład, jak dzięki ciężkiej pracy z hobby może powstać profesjonalny zespół muzyczny.

- W swojej karierze zagraliśmy już wiele koncertów, m.in. koncert na rynku w Nowym Sączu wraz z Golec uOrkiestrą w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie, koncert podczas diecezjalnego spotkania młodych Synaj w Mielcu oraz wiele koncertów plenerowych na terenie diecezji tarnowskiej – informują nas młodzi wykonawcy. Zespół posiada kompleksowe wyposażenie dźwiękowe, które pozwala na profesjonalną organizację koncertu. W rozwój bazy sprzętowej nierzadko inwestują własne pieniądze.

Więcej w 42 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
maria chlebowska
maria chlebowska 24.10.2016, 22:56
Brawo dla Księdza Tomasza i Jego Grupy Muzycznej.

Pozostałe