Policjant z Mielca wśród najlepszych w Polsce

  • 23.10.2016, 17:20 (aktualizacja 23.10.2016, 17:23)
  • opr.ms/ KWP Rzeszów

Podziel się:

Oceń:

Policjant z Mielca wśród najlepszych w Polsce policja.pl
W piątek w Katowicach zakończył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W jednej z pięciu rozgrywanych konkurencji najlepszym okazał się reprezentujący KWP w Rzeszowie st. asp. Tomasz Mroczek, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu.

Zmagania najlepszych policjantów dzielnicowych w kraju rozpoczęły się we wtorek i trwały trzy dni. W piątek odbyła się uroczysta gala finałowa, wśród zaproszonych gości, obecny był również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Reprezentant garnizonu podkarpackiego pokonał 33 pozostałych uczestników i okazał się najlepszym w konkurencji symulacja - przyjęcie interesanta. W tym zadaniu policjanci musieli zmierzyć się ze scenką dotyczącą złożonego konfliktu sąsiedzkiego.

Poza znajomością zagadnień prewencji, prawa i wskazaniem możliwych rozwiązań, bardzo ważne były aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, znajomość psychologii i stworzenie atmosfery przyjaznej dla osoby zgłaszającej swoje problemy.

St. asp. Tomasz Mroczek do służby w Policji wstąpił 8 lat temu, od 6 lat jest dzielnicowym.

opr.ms/ KWP Rzeszów

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tom
Tom 23.10.2016, 23:29
Pogratulować wypada, ale i życzyć, by tej wiedzy nie musiał zbyt często w praktyce wykorzystywać.

Pozostałe