Sukcesy uczniów ZST w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

  • 11.12.2019, 11:04

Podziel się:

Oceń:

Sukcesy uczniów ZST w dziedzinie cyberbezpieczeństwa Fot. ZST w Mielcu. Na zdjęciu od lewej Sebastian Jacyszyn, Kacper Maciołek i nauczyciel Paweł Skowron.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Sebastian Jacyszyn i Kacper Maciołek wcielili się w rolę zawodowych specjalistów i szukali podatności systemów informatycznych na ataki hakerskie z powodzeniem biorąc udział w finale konkursu o cyberbezpieczeństwie.

Pod koniec listopada miał miejsce dwudniowy finał konkursu Capture The Flag „153+1” zorganizowany przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Do rywalizacji stanęło ponad 1300 uczniów z całej Polski. Do finału awansowało tylko piętnaście dwuosobowych zespołów wśród których znalazła się drużyna „SpaghettiCode” z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie: Sebastian Jacyszyn i Kacper Maciołek pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych Pawła Skowrona.

Uczestnicy konkursu wcielili się w rolę zawodowych specjalistów i szukali podatności systemów informatycznych na ataki hakerskie.

Startujący w konkursie nie powielali utartych schematów rozwiązań problemów, mieli natomiast poszukać własnej metody dojścia do wyznaczonego celu. Dzięki temu poznawali mechanizmy dotyczące bezpieczeństwem systemów, z jakimi przyszło im się zmierzyć.

Uczniowie po kilkunastogodzinnej walce ostatecznie zajęli 6 miejsce walcząc o podium do ostatnich minut.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, ale największym wyróżnieniem były chyba słowa obecnego podczas ogłoszenia wyników wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego podsumowującego galę finałową: „Myślę, że przyszła elita Polski w tej dziedzinie siedzi teraz przede mną…”. Minister podkreślił, że cyberpezpieczeństwo powinno stać się jednym z priorytetowych składników bezpieczeństwa państwa.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe