Ślubowanie klasy mundurowej w „elektryku”

  • 10.12.2019, 13:08 (aktualizacja 10.12.2019, 13:16)

Podziel się:

Oceń:

Ślubowanie klasy mundurowej w „elektryku” fot. ZS w Mielcu Dumni i zadowoleni uczniowie klas mundurowych.
Już po raz ósmy w historii Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyło się ślubowanie uczniów klasy mundurowej. To wydarzenie jest dużą uroczystością w szkole.

Na sali gimnastycznej zasiedli zaproszeni goście i rodziny uczniów klas mundurowych oraz społeczność szkolna wraz z nauczycielami i wychowawcami.
Po oficjalnych wystąpieniach dyrekcji elektryka oraz przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i pracowników służb mundurowych rozpoczęło się składanie przysięgi uczniów pierwszej klasy technikum elektronicznego o profilu wojskowym na sztandar szkoły.

Podczas ceremonii przyznano również nominacje na wyższe stopnie dla najlepszych kadetów z klas II-IV.
Następnie publiczność wysłuchała programu artystycznego przygotowanego przez młodzież elektryka.

Dodatkowo, niektórzy z recytatorów wystąpili w oryginalnych mundurach 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, które zostały użyczone przez Adama Gryczmana.

Nowym elementem uroczystości wprowadzonym przez dyrekcję ZS było złożenie aktu przyrzeczenia przez wszystkich uczniów klas pierwszych. W ten sposób młodzież dwunastu oddziałów została oficjalnie przyjęta w poczet społeczności szkolnej.

Imprezę zakończył niezwykle widowiskowy układ choreograficzny: Księstwo Warszawskie w wykonaniu zespołu tanecznego reprezentującego Szkołę Podstawową nr 1 i SCK.
W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wielu uczniów, wychowawców i nauczycieli.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe