Tablica dla Bogusława Warzechy

  • 10.12.2019, 08:44 (aktualizacja 10.12.2019, 09:11)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Tablica dla Bogusława Warzechy Fot. Starostwo Mielec Odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
W holu Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc mieleckiego szpitala odsłonięta została tablica pamiątkowa dedykowana wieloletniemu Ordynatorowi tego Oddziału – Bogusławowi Warzesze.

W uroczystości odsłonięcia tablicy, w pierwszą rocznicę jego śmierci wzięła udział rodzina zmarłego,
przyjaciele, współpracownicy, a także przedstawiciele powiatu, który reprezentował Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki oraz Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu. Aktu odsłonięcia tablicy dokonała żona doktora.


- Osobiście nie miałem okazji znać ordynatora, ale znam wielu ludzi, mieszkańców powiatu, którzy korzystali z pomocy doktora i podkreślali jego bezinteresowną pomoc - powiedział podczas uroczystości Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. - Naprawdę był wzorem człowieka dobrego, ale i świetnego fachowca i lekarza, który starał się maksymalnie każdemu pomóc. Zapamiętam go właśnie z tych opowieści, jako osobę wyróżniającą się, wybitną. Rodzina może być dumna. Myślę, że zostanie on w naszej pamięci i będziemy z niego czerpać wzór - dodał.

Bogusław Warzecha urodził się 10 VIII 1959 w Mielcu. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i w 1985. W latach 1985-1991 pracował jako lekarz w kilku jednostkach wojskowych, a w latach 1991-1996 był lekarzem 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku w stopniu komandora podporucznika.
Od 1996 pełnił funkcję ordynatora Oddziału Płucnego Szpitala Powiatowego (Rejonowego) w Mielcu. Uzyskał specjalizacje: I stopnia (1991) i II stopnia z zakresu chorób płuc (1993) oraz I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych (1998). Pod jego kierunkiem trzech lekarzy uzyskało specjalizacje – jeden I stopnia i dwóch – II stopnia. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe „Planowanie i zarządzanie w ochronie zdrowia”. Kierował przeniesieniem oddziału z budynku przy ul. E. Biernackiego do nowego skrzydła Szpitala Powiatowego przy ul. S. Żeromskiego i organizował jego funkcjonowanie w nowej siedzibie.
Należał do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Ftyzjopneumonologicznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Współautor artykułu z zakresu torakoskopii. Uczestniczył w krajowych konferencjach i seminariach specjalistycznych. Był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego – Koło „Ponowa” w Chorzelowie oraz członkiem Związku Hodowców Koni. Hodował konie w Brzyściu k/Mielca. Wyróżniony wojskowymi odznaczeniami resortowymi i Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.
Zmarł w wieku 59 lat.

MW

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe