Co dalej z 10 tysiącami pacjentów?

  • 06.03.2016, 14:15
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Co dalej z 10 tysiącami pacjentów? Monika Piątek
Milion złotych za odsprzedanie gminie ośrodków zdrowia w Przecławiu i Rzemieniu żąda starostwo. Gmina na takie warunki się nie zgadza i deklaruje jedynie zapłatę symbolicznej złotówki. Na ciągnącym się już blisko rok konflikcie najbardziej cierpią pacjenci.

Przypomnijmy. Pierwsza propozycja odprzedania ośrodków zdrowia gminie wyszła ze strony powiatu równo rok temu.

Miliona w budżecie brak
20 lutego 2015 roku podczas sesji rady miejskiej w Przecławiu odczytano pismo od Zbigniewa Tymuły, który zaproponował sprzedaż obiektów za równowartość kosztów poniesionych na remonty od roku 2001. I tak, przychodnia w Przecławiu zyskała wartość 463 309,64 zł, w Rzemieniu zaś – 413 173,95 zł. – Jeśli chcielibyśmy odkupić te obiekty, należałoby zabezpieczyć taką kwotę w budżecie. To prawie milion złotych, którego na obecną chwilę nie mamy – ustosunkowywał się do propozycji Maciej Jemioło, dyrektor gminnego wydziału urbanistyki, inwestycji i ochrony środowiska oraz radny powiatowy. Nie oznaczało to jednak końca dyskusji w temacie. Regularnie powraca on bowiem zarówno na salę obrad, jak i w mury ośrodków. Wielu pacjentów korzystających z usług przychodni nie wyobraża sobie, by mogło ich zabraknąć. – Jestem osobą starszą i do tego schorowaną. Mam problem z tym, by dotrzeć do lekarza tutaj, do Przecławia. Wyobraża sobie mnie pani jadącą do przychodni do Mielca albo Dębicy? – pyta retorycznie jedna z mieszkanek gminy, pani Irena. Zapewne jak 10 tys. pozostałych pacjentów chciałaby wiedzieć, na czym stoi. Niestety, dalsze losy ośrodków wciąż pozostają zagadką.

Ciąg dalszy w 9 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe