W gminie drogi jak nowe

  • 09.12.2019, 15:51 (aktualizacja 09.12.2019, 16:13)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

W gminie drogi jak nowe Fot. Gmina Wadowice Górne Infrastruktura drogowa jest kluczowa dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Rok 2019 upłynął w gminie Wadowice Górne pod znakiem modernizacji układu drogowego. W ramach prowadzonych prac, za kwotę 197 747,10 zł wykonano remonty dróg w Kawęczynie, Wampierzowie i Woli Wadowskiej. Łączna długość czterech odcinków to 3530 m.

W ramach usuwania skutków majowej powodzi, wykonano nowe nawierzchnie asfaltowe, o łącznej długości 1870 m, w miejscowościach: Grzybów, Jamy, Piątkowiec oraz Przebendów. Koszt zamknął się kwotą 404 213,68 zł. Środki pozyskano dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla.

Po doświadczeniach związanych z powodzią przystąpiono do modernizacji odwodnienia dróg gminnych: Jamy Małe, Izbiska-Budy oraz Piątkowiec-Wychylówka. Koszt prac wyniósł 48 254,97 zł.

Dzięki zaangażowaniu finansowemu władz powiatowych, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wykonywane są prace związane z przebudową drogi powiatowej w Woli Wadowskiej. W bieżącym roku wykonywana jest kanalizacja deszczowa, kolektory zrzutowe wody jak również chodnik. Podpisana jest umowa na modernizację drogi powiatowej od Piątkowca do Wierzchowin. Łączna wartość tych zadań to blisko 8 milionów złotych! Prawie 12 kilometrów nowego asfaltu oraz 2,3 kilometra nowego chodnika.

W ramach poszukiwania oszczędności przeprowadzono modernizację oświetlenia odcinka drogi Izbiska-Budy, wymieniając energochłonne żarówki na oświetlenie LED.

W przestrzeni układu drogowego Gminy Wadowice Górne pojawiły się nowe znaki informacyjne. Ich celem jest wskazanie m.in. służbom ratunkowym lokalizacji numeracji budynków usytuowanych przy drogach gminnych. Dotychczasowa praktyka wykazywała, że dynamiczny rozwój budownictwa jednorodzinnego sprawiał, że nowe obiekty zaczęły powstawać poza główną osią drogową, czego efektem były trudności w lokalizacji geograficznej numeracji porządkowej budynków.

 

 

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe