Lekarstwo na problem z transportem w Mielcu i okolicach?

  • 09.12.2019, 13:41 (aktualizacja 09.12.2019, 14:23)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Lekarstwo na problem z transportem w Mielcu i okolicach? Fot. Nadesłane Kampania reklamowa trwa.
Wykluczenie transportowe dotyka blisko 14 mln Polaków. Serwis BlaBlaCar, platforma długodystansowych wspólnych przejazdów, jest przykładem firmy, która podejmuje z nim walkę. Oprócz rozbudowania swojej wyszukiwarki tak, aby użytkownicy mogli znaleźć więcej przejazdów jeszcze bliżej siebie, od 1 grudnia rozpoczyna w Mielcu tematyczną kampanię.

W powiecie Mieleckim mówi się o kryzysie transportu publicznego. Pociągi pasażerskie nie dojeżdżają do Mielca, firmy autobusowe likwidują połączenia. Powoduje to rosnące problemy dla mieszkańców. Nie mając dostępu do transportu autobusowego i kolejowego, zmagają się oni z utrudnieniami, kiedy muszą przemieścić się do innego miasta.

Jak wynika z badań prowadzonych przez Klub Jagielloński, aż 14 mln osób w Polsce jest wykluczonych transportowo, a do 20% wsi nie dociera żaden transport publiczny. BlaBlaCar, serwis skupiający największą na świecie społeczność korzystającą ze wspólnych przejazdów, chce stawić czoła problemowi. Świadomie rozwija swoją wyszukiwarkę, by użytkownicy mniejszych miejscowości i przedmieść mogli znaleźć połączenia komunikacyjne, kiedy muszą na przykład dostać się do pracy do innego miasta.

Po pierwsze - BlaBlaCar, dokonawszy analizy danych z wielu przejazdów, wprowadził do systemu punkty na mapie, które są dogodnymi miejscami spotkań pasażerów i kierowców. Są to miejsca znajdujące się wzdłuż i w pobliżu najpopularniejszych tras pokonywanych przez kierowców korzystających z serwisu. Do większości z tych punktów dojechać można komunikacją miejską, znajdują się przy głównych ulicach lub w charakterystycznych miejscach, a kierowca z reguły może tam wygodnie i bezpiecznie zaparkować, by poczekać na pasażerów. W Polsce takich punktów spotkań jest już ponad 50 tysięcy, co ułatwia pasażerom znaleźć takie miejsce w swojej bliskiej okolicy.  

Po drugie - BlaBlaCar tak rozwinął swoją wyszukiwarkę, żeby pasażerowie mogli łatwo odnaleźć przejazdy, których trasy przebiegają w ich najbliższej okolicy. - Tuż obok przejeżdżają samochody z pustymi miejscami - najwyższy czas zagospodarować ten potencjał! W tym roku wprowadziliśmy algorytm, który pozwala pasażerom dosiadać się do kierowców w dowolnym punkcie na trasie ich przejazdu. Dba on o to, aby dla kierowcy dotarcie do miejsca odbioru pasażera było łatwe i szybkie, a pasażerowi umożliwia niemal bezpośrednią podróż od drzwi do drzwi. To jedno z podejmowanych przez nas działań, mających na celu ułatwienie dostępu do wolnych miejsc w samochodach kierowców oferujących podwiezienie i wyjście naprzeciw milionom osób wykluczonych transportowo. - mówi Michał Pawelec, Country Manager BlaBlaCar w Polsce.

Trzecim działaniem podjętym przez serwis kampania przeprowadzona w kilku miastach o utrudnionej sytuacji transportowej - w tym w Mielcu. W grudniu można zobaczyć tam charakterystyczne naklejki na witrynach sklepów oraz oklejone autobusy miejskie.. Prezentują one liczbę kierowców BlaBlaCar, którzy codziennie przejeżdżają przez najbliższą okolicę - i mogą zabrać pasażerów. Celem kampanii jest pokazanie mieszkańcom miasta, jak łatwo, szybko i wygodnie mogą znaleźć transport jeszcze bliżej siebie. Podobnych miast, jak Mielec, zarówno w regionie, jak i w całej Polsce jest bardzo wiele. Dla każdego z nich wspólne przejazdy mogą być realnym rozwiązaniem problemu wykluczenia transportowego.

 

MW

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Elżbieta
Elżbieta 10.12.2019, 10:41
Uważam że było by to rozwiązanie dla wielu miasteczek i miejscowości w całym kraju . Może uda się to załatwić w okolicach Torunia gdzie trudno dojechać np. do Trutowa .

Pozostałe