Powstaną kolejne zbiorniki retencyjne w mieście

  • 09.12.2019, 11:37
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Powstaną kolejne zbiorniki retencyjne w mieście Kolejne zbiorniki powstaną w bliskiej odległości od Hotelu Polskiego
Jak już wcześniej informowaliśmy przy ulicy Solskiego i Kusocińskiego trwają prace budowy zbiorników retencyjnych dla miasta Mielca. Magistrat rozstrzygnął własnie drugi etap tych prac. Nowe zbiorniki powstaną w bliskiej odległości od Hotelu Polskiego.

Komisja przetargowa, na podstawie analizy trzech złożonych ofert wybrała firmę Santex, która za cenę 6 849 130,96 zł zobowiązała się wybudować zbiorniki retencyjne w pobliżu Hotelu Polskiego w Mielcu. Umowa w sprawie przedmiotowego zamówienia może zostać zawarta po upływnie10 dni od dnia przesłania do wykonawców zawiadomienie o wyniku postępowania. Przypomnijmy, że będzie to drugi etap budowy zbiorników retencyjnych. Prace trwają już pomiędzy ulicami Solskiego i Kusocińskiego.

Łączny koszt projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi 29 192 865,52 zł z czego 20 173 506,45 złotych stanowi dofinansowanie jakie Gmina Miejska Mielec otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Działanie 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe