Fala zwolnień na mieleckiej Strefie?

  • 08.12.2019, 16:56 (aktualizacja 08.12.2019, 17:04)

Podziel się:

Oceń:

Fala zwolnień na mieleckiej Strefie?	Fot. Archiwum Kryzys w branży motoryzacyjnej może się niekorzystnie odbić na mieleckich pracownikach.
Specjaliści z branży biznesowej już od jakiegoś czasu ostrzegają przed wielkim kryzysem, jaki zaczyna dotykać branżę motoryzacyjną w Niemczech. Czy konsekwencje poniosą także pracownicy firm na mieleckiej strefie?

Na kryzys w branży motoryzacyjnej niemały wpływ ma… ochrona środowiska. Silniki spalinowe coraz bardziej tracą na popularności na rzecz elektrycznych. Nie bez znaczenia pozostaje także brexit i inne zawiłości międzynarodowej gospodarki.

Wiadomo, że firmy z branży motoryzacyjnej to spora siła na mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zatrudniają one wielu pracowników, ale z najnowszych informacji wynika, że wkrótce to się zmieni. Trwa reorganizacja, która przyniesie zwolnienia – taką informację potwierdzają nasi Czytelnicy. Problem może dotyczyć nawet kilkuset osób z kilku dużych firm.

Kogo dotkną? Czy sprawdzi się czarny scenariusz i będą to zwolnienia grupowe? A może pracę stracą tylko te osoby, którym kończy się w najbliższym czasie umowa o pracę? Czy zwolnienia dotyczyć będą pracowników najmniej wydajnych, przebywających często na zwolnieniach itp.? Żadna firma jak dotąd nie wydała oficjalnego oświadczenia

Co na to nasi Czytelnicy?


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ddd
Ddd 01.06.2020, 18:00
W STREFIE! A nie na strefie! Dziennikarzyny...
Operator Autopart
Operator Autopart 17.12.2019, 12:22
AutoPart przyjmuje :) wbrew legendom nie jest zle a 2300 to zarabiałem 3 lata temu jak się przyjąłem. Dodatki premie posiłek imprezy. Firma spoko polecam. Pozmienialbym tylko paru kierowników :D
KT
KT 16.12.2019, 17:18
Komentarz musi zaaprobować "moderator".... Czyż to nie cenzura w tęczowym mieleckim światku elyt... ???
Pracownik strefy
Pracownik strefy 10.12.2019, 00:10
Pozwalniali sie z kilku najwiekszych firm bo zarobki niczym jak w kiosku . (Czytaj "pensja głodowa") To co się dziwić? Dlaczego brak artykułu o setkach pracowników przyjmowanych do malutkich firm . W tych "najwiekszych firmach" stary i doświadczony pracownik który posiada wieksza wiedze i doswiaczenie niz nie jeden mistrz czy brygadzista zarabia 2300 zl . A zakres jego umiejętności i wiedzy wyceniany w malutkiej firmie zaczyna sie od 3000 na rękę wiec o czym mowa ? Tyraj w wielkiej firmie za grosze . Zwolnią 5 dobrych pracowników , a w jego miejsce przyjmą 10 moedoświadczonych... nasze realia ,a to TYLKO I WYŁĄCZNIE WASZA WINA BO NAUCZYLIŚCIE WSZYSTKICH PRACODAWCÓW ŻE BEDZIECIE TYRAĆ PONAD NORMĘ I ZAKRES WASZYCH OBOWIĄZKÓW ZA 1900 ZL . Tacy z was wielcy fachowcy , co zrobią wszystko, a ledwo ma co do gara włożyć . Zacznijcie sie upominać o swoje!  Pamiętaj ze w tak dużej firmie jesteś tylko numerkiem ,nie jesteś kimś tylko czymś . W mniejszej jesteś kimś kim kto przycznia sie do rozwoju firmy na na takim poziomie na jakim zostawiasz swój wkład w pracę. I jesteś doceniany za to . A u wielkiej, wspaniałej, znanej firmie ,zostawiasz krew pot i łzy po czym dostajesz 1900 wypłaty...
Gość
Gość 09.12.2019, 06:53
W Brw brak pracowników a pracy dużo.
CzarnyPan
CzarnyPan 16.12.2019, 18:24
Ciekawe na ktorej hali kolego chyba na głównym magazynie i na h11 bo na reszcie to staszna kicha
Gość
Gość 09.12.2019, 16:37
BRw też słyszałem 
Maly
Maly 09.12.2019, 05:51
Straszne zwolnienia grupowe 100 osób szok i niedowierzanie.........
Ja
Ja 09.12.2019, 05:51
Lear pozwalnial chetnych ludzie odprawy wzięli a teraz przyjmuje od nowa
Lolo
Lolo 09.12.2019, 05:15
Buryjuż zwalnia i to tak aby nie było grupowych i nie pracujemy w piątki
Plastwag
Plastwag 09.12.2019, 00:58
Plastwag to samo z 10 osób już...
hoolidej
hoolidej 08.12.2019, 22:50
Kirchhoff hehe
Ben
Ben 08.12.2019, 22:04
U "burego" jak zwolnią ze 200 biurowych to co najmniej normalność wróci!
Dobri murzini nie jest zly
Dobri murzini nie jest zly 08.12.2019, 19:02
Zostaną tylko dobrzi do ciągnięcia dalej pańszczyzny od wypłaty do wypłaty ale za to ciągle się zadluzajacy w bankach... ale może na świetlanej emeryturze uda się spłacić :D
Oleh
Oleh 08.12.2019, 18:54
Na strefie są masowe przyjęcia pracowników tylko jest problem,brak chętnych x powodu niskich zarobków.
Eerg
Eerg 08.12.2019, 18:53
Teraz się obudzili z artykułem Jiz dawno sa zwolnienia
Operat
Operat 08.12.2019, 18:49
No przeciez sa zwolnienia grupowe. Lear ponad 100 osob. W większości dobrowolne z odprawami.
Zorro
Zorro 08.12.2019, 18:37
....ludzie się sami pozwalniaja bo nie chcą pracować za najniższą krajową jak płacą na mieleckim kouchozie ...

Pozostałe