Ukraińcy zawrócili z granicy dary dla dzieci

  • 08.12.2019, 11:58
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Ukraińcy zawrócili z granicy dary dla dzieci Fot. archiwum Paczki nie trafią do dzieci na Ukrainie.
Na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce celnicy z Ukrainy zatrzymali transport mikołajkowych prezentów dla polskich dzieci w obwodzie lwowskim.

Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południo-Wschodnich w Tarnowie i tarnowskie szkoły organizują świąteczne dary dla Polaków z Ukrainy. W tym roku przygotowali paczki dla 500 dzieci ze wsi Pnikut, Czyszki, Strzelczyska oraz Lipniki.
W paczkach znajdowały się słodycze, maskotka oraz wyprawka szkolna.
W przeddzień mikołajek transport prezentów oraz dzieci i młodzież ruszyli z Tarnowa. Mieli spędzićna Ukrainie dwa dni. Na przejściu w Medyce celnicy oświadczyli, że paczek jest za dużo, a od 1 stycznia zmieniły się przepisy. Celnicy kazali otwierać paczki z upominkami, by sprawdzić, czy nie doszło do przemytu.
Po wielogodzinnej kontroli autobus z darami zawrócił do Tarnowa, a paczki trafiły do okolicznych domów dziecka oraz ośrodków terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.

MW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kris 19442
Kris 19442 08.12.2019, 14:43
Tak samo podobnie stąpić z darami dla dzieci ukraińskich mieszkających w Polsce.
Kris19442
Kris19442 08.12.2019, 14:37
Dlaczego cenzurowane są komentarze.

Pozostałe