Mielecki nowy rok na starych fotografiach

  • 08.12.2019, 11:27 (aktualizacja 08.12.2019, 11:34)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Mielecki nowy rok na starych fotografiach Fot. Starostwo Mielec Nowy kalendarz na 2020 rok.
Mieleckie Starostwo zaprezentowało swój kalendarz na 2020 rok. Szatę graficzną stanowią zdjęcia Augusta Jadernego pochodzące sprzed pierwszej wojny światowej.

Zdjęcia zostały poddane rewitalizacji, w tym także pokolorowane. Prace nad publikacją trwały ponad pół roku. Szczególnie pracochłonny był proces ich koloryzacji. Poszczególne elementy zdjęcia koloryzowane były osobno. Czas pracy nad każdym ze zdjęć to kilka tygodni. Zanim doszło do tego każde z nich poddane zostało procesowi odczyszczenia polegającego między innymi na usunięciu rys i uzupełnieniu ubytków.

Szczególnie pracochłonne okazało się zdjęcie ilustrujące miesiąc styczeń. Na zachowanym oryginale widoczne są postaci, które zostały na tyle uszkodzone, że zaszła potrzeba ich usunięcia i zastąpienia ich tłem, które stanowi budynek „Łojczykówki”.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe