Mielec ma nowych Honorowych Obywateli! To słynni działacze sportowi!

  • 08.12.2019, 09:46 (aktualizacja 08.12.2019, 13:55)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Mielec ma nowych Honorowych Obywateli! To słynni działacze sportowi! fot. K. Radoń Honorowymi Obywatelami Mielca zostali - Edward Kazimierski i Grzegorz Lato.
Decyzja Rady Miasta Mielca panowie Grzegorz Lato i Edward Kazimierski - zostali honorowymi mieszkańcami Mielca. To specjalne wyróżnienie z okazji 80-lecia Klubu FKS Stal Mielec.

Grzegorz Lato jest jednym z najsłynniejszych polskich piłkarzy, a Edward Kazimierski był legendarnym prezesem mieleckiego klubu piłki nożnej. Tytuł honorowego obywatela Mielca jest najwyższym wyróżnieniem mieleckiego samorządu. Do tej pory tytuł przyznano tylko raz w latach 90. byłemu prezydentowi Lechowu Walesie. Dyplomy dla Grzegorza Laty i Edwarda Kazimierskiego wręczył prezydent Mielca Jacek Wiśniewski a także Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Bieniek podczas uroczystej Galii 80-lecia Stali Mielec w Hotelu Iskierka w sobotę 7 grudnia. 

Grzegorz Lato – wybitny zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej, współautor jej największych sukcesów (dwukrotnie trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata – 1974 i 1982 r. oraz złoto olimpijskie w roku 1972), sportowiec o niekwestionowanych zasługach dla polskiej piłki nożnej. Od dzieciństwa związany z Mielcem jako wychowanek Stali Mielec. Przyczynił się do największych sukcesów mieleckiego sportu. Jedna z trzech najbardziej rozpoznawalnych na świecie postaci kojarzonych z Polską obok Papieża Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. 

Edward Kazimierski – prezes - legenda FKS Stali Mielec, kierował mieleckim klubem przez kilka dziesięcioleci w okresie jego największych sukcesów. 
Za jego czasów powstała w Mielcu baza sportowa (stadion, hala sportowa, hotel), której zazdrościła naszemu miastu cała Polska. Stal Mielec z sukcesami piłkarzy nożnych, piłkarzy ręcznych, pływaków, lekkoatletów, siatkarek i siatkarzy - stała się ewenementem na sportowej mapie Polski.  

SzB.

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe