Podwyżka podatków w Mielcu na szybkiej sobotniej sesji?

  • 06.12.2019, 20:26 (aktualizacja 06.12.2019, 20:46)

Podziel się:

Oceń:

Podwyżka podatków w Mielcu na szybkiej sobotniej sesji? Fot. SzB Czy na szybkiej sesji radni zagłosują za podniesieniem podatków?
Zwołana w szybkim tempie na sobotę (7 grudnia) sesja Rady Miejskiej ma jeden podstawowy punkt. Chodzi o podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok. Czyżby w kilka dni władze miasta przekonały radnych do podniesienia podatków?

Głosowanie nad podwyżką podatków miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miasta (28 listopada). Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko, podobnie głosowali radni KUKIZ`15. Od głosu wstrzymali się radni Razem dla Ziemi Mieleckiej. Wobec tego podatków nie udało się podnieść. Miasto po ewentualnej zgodzie rady mogło "zarobić" ponad 4 miliony złotych, co w trudnych czasach stanowiłoby spory zastrzyk pieniędzy. Jednak po bardzo długiej wymianie argumentów radni nie przyjęli uchwały. 

Aby zrekompensować brak wpływów pieniędzy z podatków, władze miasta musiałyby szukać kolejnych oszczędności w budżecie na nadchodzący rok. Ale może to nie będzie już konieczne.

- Ciężko mi powiedzieć, kiedy będzie następna sesja. Były plany, żeby to był 19 grudnia. Przy tej sytuacji na dzisiaj nie umiem powiedzieć, czy to będzie 19 grudnia, czy początek przyszłego roku - komentował po ostatniej sesji Jacek Wiśniewski.

Sytuacja okazała się jednak dość dynamiczna, gdyż po 9 dniach będziemy świadkami kolejnego podejścia do podatkowego tematu. Kolejna sesja już w sobotę 7 grudnia. Zapewne kogoś udało się przekonać do podwyżki podatków.


Dochodzą do nas informacje, że za podniesieniem podatków będzie prawdopodobnie głosował ktoś reprezentujący ugrupowanie KUKIZ'15. Koalicji rządzącej w mieście wystarczy właśnie jeden głos z tego właśnie ugrupowania i ustawa zostanie przegłosowana.

XV sesja Rady Miejskiej odbędzie się 7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Mielcu, w sali im. Św. Jana Pawła II, o godzinie 9.00
 
Porządek obrad:

1.      Otwarcie sesji.
2.      Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok.
3.      Zamknięcie obrad.


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zibi
zibi 07.12.2019, 21:08
a nie mogli powtórzyć głosowania? Nikt z koalicji nie powiedział, "że przegramy"?
Folcik
Folcik 07.12.2019, 06:54
Wyjadą na taczkach pierwszy Wi
Aga
Aga 06.12.2019, 22:44
Może jeszcze w nocy z soboty na niedzielę !!?

Pozostałe