Z Chodorowskim pod rękę?

  • 21.10.2016, 05:01
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Z Chodorowskim pod rękę? UM Mielec
Nie gasną komentarze w całym mieście w sprawie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Magistrat od kilku miesięcy przygotowuje się do rozbudowy i modernizacji tego obiektu. W sierpniu zgłosił projekt w urzędzie marszałkowskim do tzw. kontraktu terytorialnego kluczowych inwestycji z zakresu kultury. Dotacja na realizację tego przedsięwzięcia będzie pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nabór projektów został przeprowadzony w odpowiedzi na zaproszenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra rozwoju. Każde województwo miało wskazać najistotniejsze przedsięwzięcia z zakresu kultury, ale wyłącznie takie, które spełniają warunki określone w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 (warunki opisane są w osi priorytetowej VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”). Kryteria te zawarte były w sierpniowym naborze i każda instytucja, składając swój wniosek, powinna zapoznać się z tymi warunkami.

Urzędnicy tłumaczą
W piśmie, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego, wynika wyraźnie, że mielecki projekt nie został zakwalifikowany, bo inwestycje związane z rozwojem czytelnictwa mogły być realizowane tylko w miastach wojewódzkich. - Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych wsparcie w ramach POIiŚ mogą otrzymać projekty dotyczące rozwoju czytelnictwa obejmujące remont, rozbudowę, przebudowę obiektów niezabytkowych, prace budowlane w obiektach zabytkowych oraz wyposażenie obiektów, w których prowadzona jest działalność dotycząca czytelnictwa celem podniesienia standardu funkcjonowania instytucji. Wsparcie z zakresu czytelnictwa w POIiŚ dotyczy jedynie przedsięwzięć realizowanych w granicach administracyjnych miast wojewódzkich. Dlatego projekt dotyczący biblioteki w Mielcu nie został przekazany MKiDN w celu dalszej oceny - informuje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Z tego, co udało się nam dowiedzieć, wybrane przez urzędników projekty aktualnie są oceniane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod kątem zgodności z POIiŚ. Projekty wybrane przez ministerstwo kultury zostaną wskazane do wpisania do kontraktu terytorialnego. - Wpisanie do kontraktu nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania.

Więcej w 42 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
brunet
brunet 23.10.2016, 23:28
Blondynka blondynką, ale zajawka artykułu, a tym jest powyższy tekst - powinien w jakikolwiek sposób nawiązywać do tytułu. I tyle w sprawie solidności i rzetelności dziennikarskiej.
jak
jak 21.10.2016, 17:26
Może ktoś mi łaskawie wytłumaczy tytuł. Jak on się ma do treści artykułu? Wychodzi na to, że mam syndrom blondynki?
jak odp
jak odp 22.10.2016, 13:14
"Więcej w 42 numerze Korso" blondynko ;)

Pozostałe