Mielec ma nowego komendanta strażaków! Został nim Łukasz Kapinos [FOTO]

  • 28.11.2019, 16:07 (aktualizacja 29.11.2019, 12:46)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Mielec ma nowego komendanta strażaków! Został nim Łukasz Kapinos [FOTO] fot. Krzysztof Radoń Łukasz Kapinos od środy 27 listopada jest oficjalnie komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.
Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu doczekała się nowego komendanta! Od środy 27 listopada został nim mł. bryg. mgr inż. Łukasz Kapinos. Akt powołania został - nowemu szefowi mieleckich strażaków - wręczony przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP – nadbryg. Andrzeja Babca podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 mieleckiej komendy.

Łukasz Kapinos, został powołany na stanowisko komendanta mieleckich strażaków 15 listopada przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku, który odebrał podkarpacki komendant wojewódzki PSP - nadbryg. Andrzej Babiec. Po odegraniu Hymnu Państwowego odczytano decyzję o powierzeniu obowiązków i powołaniu mł. bryg. Łukasza Kapinosa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Mielcu. Nowy szef mieleckich strażaków oddał honory sztandarowi mieleckiej komendy a następnie złożył meldunek podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu o przyjęciu obowiązków komendanta powiatowego.

Podczas uroczystości zaprezentowano sylwetkę nowego szefa mieleckich strażaków, przypominając jego osiągnięcia i przebieg dotychczasowej służby. Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił nowo powołany komendant, w którym podziękował za okazane zaufanie w związku z powołaniem na obecne stanowisko oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań by sprostać obowiązkom jakie mu powierzono.

- Deklaruję, że dołożę wszelkich starań aby sprostać stawianym wymaganiom i zapewniam pełną gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu oraz ciągłego rozwoju krajowego systemu ratowniczo gaśniczego  - powiedział m.in. nowo powołany szef mieleckich strażaków. 

 

Nowy komendant podczas uroczystości odebrał gratulacje od lokalnych włodarzy, przedstawicieli samorządów, a także pracowników różnych instytucji na co dzień współpracujących z strażą pożarną. 

K. Radoń

Zdjęcia (66)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Adg
Adg 28.11.2019, 21:24
A Tymuła co tam szukał ? 

Pozostałe