Co się dzieje w mieleckim elektryku? Nauczyciele kontra dyrekcja

  • 28.11.2019, 12:34 (aktualizacja 01.12.2019, 15:47)

Podziel się:

Oceń:

Co się dzieje w mieleckim elektryku? Nauczyciele kontra dyrekcja Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu Czarne chmury zbierają się nad mieleckim "elektrykiem".
Sytuacja nad Zespołem Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu z każdym dniem gęstnieje. Do mieleckiego starostwa wpłynęło wiele skarg nauczycieli na dyrekcje szkoły. Mówi się o możliwym mobbingu nauczycieli ze strony pani dyrektor. Są także podejrzenia o nielegalnym nagrywaniu nauczycieli. Wątków jest zdecydowanie więcej. Starostwo już na poważnie musi zająć się sprawą.

Po medialnych doniesieniach jakoby w popularnym „elektryku” dochodziło do mobbingu nauczycieli ze strony dyrekcji placówki, mieleckie starostwo jako organ prowadzący szkołę zabrało głos.

- Sytuacja w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego jest od dłuższego czasu analizowana przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Ostatnie doniesienia medialne są jedynie sygnałem, że problem, jaki narasta w tej placówce, zaczyna „wylewać się” już poza mury szkolne. Niemniej jednak docierające do mediów doniesienia o możliwym mobbingu i o nielegalnym nagrywaniu osób przez panią dyrektor mieleckie Starostwo traktuje jako praktyki absolutnie niedopuszczalne. Jeżeli doniesienia o tym potwierdzą się, Starostwo już na obecnym etapie zapowiada podjęcie stanowczych kroków – czytamy w oświadczeniu starostwa.


Od pewnego czasu do Starostwa napływają z różnym natężeniem pisma. Niektóre z nich są podpisane, zdecydowana większość to jednak, niestety, anonimy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbyły się w tej placówce trzy kontrole. Prowadzone były przez Starostwo, ale też niezależnie od organu prowadzącego, swoje działania kontrolne podjęło Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Obecnie w mieleckim Starostwie rozpatrywana jest jedna ze skarg na działania dyrekcji szkoły. Ustalenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w tej sprawie zostaną przedłożone radnym powiatowym na jednej z najbliższych sesji Rady Powiatu Mieleckiego – czytamy dalej.

Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki, w najbliższym czasie planuje zwołać Radę Pedagogiczną w Zespole Szkół, podczas której, jako osoba odpowiedzialna za oświatę ponadpodstawową, będzie chciał  szczegółowo omówić z całym gronem pedagogicznym bieżącą sytuację w tej placówce. Swoje działania podejmują również nauczycielskie organizacje związkowe. 


Aby umożliwić nauczycielom swobodę i anonimowość wypowiedzi, przygotowywana jest z inicjatywy organu prowadzącego specjalna ankieta na zewnętrznym serwerze całkowicie niezależnym od Starostwa. Ankietę będzie można wypełnić tylko raz z danego komputera.  Czy jej wyniki będą miarodajne 
i czy pozwolą na głębszą analizę relacji personalnych w szkole, zależeć będzie już tylko od samych nauczycieli.  


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Lg
Lg 30.11.2019, 12:03
Czy tam gender wkracza na dobre?
.
. 28.11.2019, 19:59
Nowa Dyrektor jest moim zdaniem bardzo kontrowersyjna i nie powinna pełnić obowiązków pedagoga, nie wspominajac o funkcji dyrektora, nie powinna pracowac z młodzieżą, mysle ze wiele osob boi sie to nadal głośno powiedziec aby sie nie dowiedziala bo ona jest bezwzględna, mysle ze sprawila ból psychiczny niejednemu nauczycielowi jak i uczniowi, wystarczy ze ktos jej podpadnie lub go nie polubi, wówczas jest masakra
Uczeń
Uczeń 28.11.2019, 13:51
Od kąd jest nowa Dyrektor Ta szkoła to cyrk
os
os 28.11.2019, 12:43
Normalnie przez tą kłótnię nie będzie czasu na strajk .

Pozostałe