Mielecki szpital wstrzymuje operacje

  • 27.11.2019, 13:38

Podziel się:

Oceń:

Mielecki szpital wstrzymuje operacje Fot. AŁ Niewystarczające finansowanie szpitala powoduje, że pacjenci dłużej poczekają na operacje i zabiegi.
Mielecki szpital w związku z trudną sytuacją finansową wstrzymuje i przenosi niektóre planowe operacje.

Powodem takiego działania jest wyczerpanie się ryczałtu na bieżący rok kalendarzowy. Aby nie powiększać i tak dużego zadłużenia mieleckiej placówki, władze szpitale zdecydowały się na przeniesienie planowanych operacji i zabiegów z obecnego na początek przyszłego roku.

- W związku z wyczerpaniem się ryczałtu (wynikającego z systemu finansowania szpitala przez NFZ), placówka ogranicza zabiegi planowe. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, gdy przesunięcie operacji nie zagrozi zdrowiu pacjentów, których stan jest ogólnie dobry i stabilny. Zabiegi te obecnie przesuwane są na styczeń przyszłego roku. Pacjenci są informowani na bieżąco. Odbywają się jednak operacje ratujące życie i pilne, których niewykonanie w najbliższym czasie skutkowałoby znacznym pogorszeniem się stanu pacjenta - informuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

W związku z taką sytuacją część pacjentów skorzysta zapewne z prywatnych placówek służby zdrowia, płacąc za operacje i zabiegi z własnej kieszeni.


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
podatnik
podatnik 28.11.2019, 14:00
Nieudolność Mielca CD a może gminy zaczną płacić ,ze swojego budżetu na szpital przecież 70 procent pacjentów to wieśniaki.
Wiesniacza
Wiesniacza 01.12.2019, 22:25
Pacan miejski
wieśniak
wieśniak 29.11.2019, 16:57
Zasłużony Podatniku---a ci wieśniacy może więcej składek odp0rowadzają na NFZ od ciebie.A ciekaw jestem co byś jadł w tym wielkim mieście Mielec jakby nie ,,ci wieśniacy''!!!!Szanuj drugiego jak sam oczekujesz szacunku.
wiesiek
wiesiek 28.11.2019, 11:11
wstrzymują zabiegi a na ortopedi to przerubniesamowity
Ryszard
Ryszard 28.11.2019, 01:08
Potrącają ludzia na NFZ a jak przychodzi ich leczyć to nie ma funduszy to coś jest nie tak ,lub jeżeli trafi się do szpitala to lekarze chcą w przysłowiowa „łapę „a w naszym powiecie kolbuszowskim to już szczególnie oczekują pieniędzy od pacjenta
czytelnik
czytelnik 27.11.2019, 15:28
to nie do końca prawda, terminy są na luty .

Pozostałe