Jest nowy komunikat w sprawie wody w gminie Przecław, także Mielca

  • 25.11.2019, 11:08 (aktualizacja 25.11.2019, 13:33)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Jest nowy komunikat w sprawie wody w gminie Przecław, także Mielca fot. Przecław News Poprawia się stan wody w Przecławiu.
Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny - stan wody w Gminie Przecław poprawia się. Mamy już wyniki próbek wody pobranej 21 i 22 listopada. Informacja dotyczy mieszkańców korzystających z wodociągu w Tuszymie.

- Jak informuje SANEPID - stan wody stopniowo polepsza się! Z wody można korzystać po przegotowaniu (minimum 2 minuty) - czytamy w komunikacie. 

Służby SANEPIDU pracują nad całkowitym przywróceniem dobrej jakości wody. 

W Mielcu dotyczy to mieszkańców ul. Grabiowej i Kolejowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu poinformował, że w kontrolnych badaniach jakości wody próbek pobranych w ramach nadzoru sanitarnego 21 listopada 2019 i w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 22 listopada 2019 z wodociągu sieciowego Tuszyma, woda nadaje się do spożycia po przygotowaniu.

Należy ją gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Przegotowania wymaga też woda do posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

W związku z poprawą jakości wody, MPGK sp. z o.o. nie będzie już dowozić wody beczkowozem, ale utrzymane zostanie dostarczanie wody konfekcjonowanej (w butelkach) dla nieruchomości na ul. Grabiowej i Kolejowej w Mielcu, jak do tej pory, o godzinie 18:00.

SzB

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe