Oszuści nie próżnują, kolejna staruszka bez oszczędności

  • 23.11.2019, 14:06
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Oszuści nie próżnują, kolejna staruszka bez oszczędności KPP Dębica Oszczędności omal nie przepadły.
79-letnia mieszkanka Dębicy padła ofiarą oszustów, którzy metodą „na wnuczka” wyłudzili od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci, dzięki uzyskanym informacjom, odzyskali pieniądze.

W poniedziałek około godz. 14, do 79-letniej mieszkanki Dębicy zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział, że spowodował poważny wypadek samochodowy, jest zatrzymany i prosi o pilną pomoc finansową. Określił wysokość kwoty, która ma zostać przekazana, na poczet wypłacenia domniemanego zadośćuczynienia osobom pokrzywdzonym w wypadku drogowym. Kobieta, nie podejrzewając oszustwa, przygotowała pieniądze. O wskazanej godzinie w mieszkaniu pojawił się mężczyzna, odebrał przesyłkę i zgodnie z poleceniami udał się na Śląsk.

O wątpliwościach, czy nie doszło do oszustwa, zostali poinformowani dębiccy policjanci. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z policjantami ze Ślaska, którzy podjęli czynności mające na celu zatrzymanie oszustów, lecz we wskazanym miejscu odbioru przesyłki nikt się nie pojawił. Dębiccy policjanci w najbliższych dniach przekażą pokrzywdzonej kobiecie odzyskane oszczędności.

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
babcia
babcia 24.11.2019, 19:56
Nic nie rozumiem z tego artykułu.

Pozostałe