„Gniłem jak trup”

  • 29.02.2016, 14:09
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

„Gniłem jak trup” Monika Piątek
Pan Stefan od lat walczył o to, by ktoś wyleczył jego chorą nogę. Lekarze z całego kraju odmawiali pomocy, bo – najprawdopodobniej – bali się poprawek po kolegach po fachu. Wiedzieli jednak, że stan pacjenta nie jest najlepszy. – Raz jeden z lekarzy powiedział mi: „Jeśli nie znajdzie pani kogoś, kto podejmie się leczenia, mąż będzie powoli umierał w domu” – opowiada żona chorego, pani Dorota.

Dramat rodziny Maierów z Radomyśla Wielkiego rozpoczął się przeszło 10 lat temu we Włoszech. To właśnie tam doszło do wypadku, który na zawsze odmienił losy małżeństwa. – Już wtedy powiedziałem Dorotce, że może ode mnie odejść. Nie chciałem dopuścić do tego, żeby cierpiała – opowiada z rozczuleniem pan Stefan. Łzy płyną mu do oczu na myśl o tym, że żona nawet przez chwilę nie rozważała jego propozycji. – Z jednej strony, w głębi serca, ucieszyło mnie to. Z drugiej jednak cały czas zastanawiałem się, jak to będzie dalej. I wie pani co? Nie przyszło mi do głowy, że czeka nas aż tak gorzkie życie… – urywa mężczyzna.

Ciąg dalszy w 8 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe