Sytuacja w gminie Przecław stabilizuje się! Jest nowy komunikat! [AUDIO]

  • 21.11.2019, 10:58 (aktualizacja 21.11.2019, 12:03)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Sytuacja w gminie Przecław stabilizuje się! Jest nowy komunikat! [AUDIO] fot. Archiwum Jakość wody ulega poprawie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma, uległa znacznej poprawie. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Niniejszy komunikat zmienia komunikat z dnia 19 listopada 2019 r. w sprawie braku przydatności wody do spożycia przez ludzi dla miejscowości Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma z wodociągu sieciowego Tuszyma.

Komunikat Nr 3 z dnia 21 listopada 2019 r. nie zmienia komunikatu Nr 2 z dnia 19 listopada 2019 r. dla mieszkańców miejscowości Rzemień. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma zaopatrującego miejscowość: Rzemień w dalszym ciągu stwierdza się obecność bakterii grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców nawet po przegotowaniu!

W dalszym ciągu trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla całego obszaru Gminy Przecław.

Posłuchaj Burmistrz Renaty Siembab:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na ten temat TUTAJ 

BW

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe