Chodźmy na rower! Na nową ścieżkę

  • 19.11.2019, 12:19 (aktualizacja 19.11.2019, 18:02)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Chodźmy na rower! Na nową ścieżkę W. Kokoszka Trasa jest niezwykle malownicza.
W powiecie mieleckim otwarto pierwszą w regionie ścieżkę rowerową typu single track. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 17 listopada.

Budowa trasy „Biesiadka Trails” była wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia „Chodźmy na rower” i Nadleśnictwa Mielec. Mieleckim rowerzystom udostępnili ją, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, starosta mielecki Stanisław Lonczak i nadleśniczy Hubert Sobiczewski.

Ścieżka ma swój początek na parkingu Głęboki Ług przy trasie Mielec – Kolbuszowa i prowadzi przez malowniczy teren biesiadczańskich wydm. Jej twórcy wykorzystali pagórkowate ukształtowanie terenu, aby przejażdżki „Biesiadką Trails” uczynić lokalną namiastką kolarstwa górskiego. Wzorowali się przy tym na  ścieżkach utworzonych w Świeradowie Zdroju. Tam single track powstał jako pierwszy w Polsce, w Mielcu zaś – jako pierwszy na Podkarpaciu.

Pierwsi chętni na leśną przejażdżkę znaleźli się już w dniu oficjalnego otwarcia „Biesiadki Trails”. Prawie czterokilometrową trasą wytyczoną przez Stowarzyszenie „Chodźmy na rower” przejechało około stu cyklistów. Chwalili ścieżkę za to, że jest dobra do treningu i, dzięki ukształtowaniu terenu, można się na niej solidnie zmęczyć. Chętnie korzystali z dodatkowych atrakcji zapewnionych przez organizatorów, w tym poczęstunku z foodtrucka oraz rowerowych zabaw i konkursów dla najmłodszych.

Uczestnicy otwarcia otrzymali pamiątkowe kubki, których ufundowanie wsparło Starostwo Powiatowe w Mielcu.

MW

Zdjęcia (10)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Młody Socjalista
Młody Socjalista 23.11.2019, 21:14
grzybòw nie ma to po co jadą

Pozostałe